Webinary

webinaria

Webinary

Skorzystaj z wiedzy ekspertów: wybierz temat i dołącz do webinarium.

Tematyka webinariów

webinaria automatyki przemysłowej

Automatyka przemysłowa

Poznasz PLCnext Technology, otwartą platformę nowoczesnej automatyzacji, która spełnia wszystkie wymagania świata IIoT. Podczas webinarów nauczysz się jak wykorzystać narzędzia programistyczne PLCnext Technology zarówno do programowania zgodnie z normą IEC 61131-3 jak i programowania w językach wysokiego poziomu np. C++  w środowiskach deweloperskich Eclipse i Visual Studio. Dowiesz się jak skonfigurować i korzystać z chmury PROFICLOUD do wizualizacji danych maszyn i urządzeń oraz w innych aplikacjach automatyki przemysłowej. Poznasz oprogramowanie PLCnext Engineer i nauczysz się konfiguracji, programowania, tworzenia wizualizacji i przeprowadzania diagnostyki.

Komunikacja PROFINET

Dowiesz się jak  dobrać komponenty, skonfigurować i diagnozować sieci PROFINET. Pokażemy jak skonfigurować całość aplikacji, krok po kroku, w najbardziej popularnych środowiskach programistycznych jak np. TIA Portal, Pc Worx, PLCnext Engineer. Poznasz nowoczesne urządzenia Profinet
i dowiesz się jak w łatwy i szybki sposób wdrożyć je w swoich aplikacjach.

Przemysłowe komunikacja bezprzewodowa

Poznasz też rozwiązania bezprzewodowe oraz dowiesz się, jakie są ograniczenia w komunikacji wireless. Nauczysz się prawidłowego projektowania sieci bezprzewodowych także w  trudnych warunkach przemysłowych. Dowiesz się, jak zapewnić by komunikacja była bezpieczna, niezawodna i dopasowana do wymagań Twojej instalacji. Przedstawimy Ci przykłady aplikacji komunikacji bezprzewodowej np. w farmach fotowoltaicznych.

Cyberbezpieczeństwo

Poznasz zagrożenia i możliwe skutki cyberataku. Dowiesz się jak za pomocą routerów zabezpieczających zapewnić ochronę sieci przemysłowych. Przekonasz się jak szybko i samodzielnie uruchomić router zabezpieczający bez zaawansowanej wiedzy. Nauczysz się konfiguracji bezpiecznego, zdalnego dostępu VPN do maszyn. Zobaczysz jak w praktyce wygląda połączenie VPN między dwoma urządzeniami mGuard.

Powrót do góry

Harmonogram cyklicznych webinariów

Powrót do góry

Bezprzewodowa komunikacja w instalacjach fotowoltaicznych

Bezprzewodowa komunikacja w instalacjach fotowoltaicznych

Dowiesz się jak dobrać właściwe urządzenia do komunikacji bezprzewodowej, anteny i inne akcesoria, w zależności od specyfiki aplikacji. Nauczysz się konfigurować, krok po kroku, moduły RADioline i zdobędziesz praktyczną wiedzę jak stosować je we własnych instalacjach.
Poznasz też ograniczenia komunikacji bezprzewodowej i najczęściej spotykane błędy przy jej projektowaniu.
 

Powrót do góry
DataGodzinaTemat 
18 maja 20219:00-10:00

Bezprzewodowa komunikacja w instalacjach fotowoltaicznych

Zapisz się

Wieloryby w służbie automatyce

Wieloryby w służbie automatyce

Dowiesz się, co to jest wirtualizacja i jak można ją wykorzystać do przyspieszenia prototypowania i wdrażania gotowych projektów. Zobaczysz jak instalować kontenery w środowisku PLCnext i jak w prosty sposób można nimi zarządzać.

Powrót do góry
DataGodzinaTemat 
1 czerwca 20219:00-10:00Wieloryby w służbie automatyceZapisz się

REST API - komunikacja w nowym stylu

REST API - komunikacja w nowym stylu

Dowiesz się, dlaczego REST API jest jednym w wiodących trendów komunikacyjnych w automatyce. Nauczysz się podstaw konstruowania zapytań zgodnych z REST oraz zobaczysz jak pobierać dane ze sterownika PLCnext za pomocą tego interfejsu.

Powrót do góry
DataGodzinaTemat 
29 czerwca 20219:00-10:00REST API - komunikacja w nowym stylu Zapisz się

Profinet w praktyce: Integracja urządzeń IO-Link w sieci Profinet IO

Profinet w praktyce: Integracja urządzeń IO-Link w sieci Profinet IO

Dowiesz się, jak w szybki sposób zrealizować komunikację z urządzeniami IO-Link za pomocą nowoczesnej sieci PROFINET. Zdobędziesz praktyczną wiedzę z zakresu konfiguracji urządzeń IO-Link oraz ich cyklicznej komunikacji poprzez sieć Profinet I/O.

Pokażemy, krok po kroku, jak to zrobić w najbardziej popularnych środowiskach programistycznych jak np. PCWorx czy TIA Portal.

Powrót do góry
DataGodzinaTemat 
8 czerwca 20219:00-10:30Integracja urządzeń IO-Link w sieci Profinet IOZapisz się

PHOENIX CONTACT Sp. z o.o

ul. Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
071/ 39 80 410