Powrót do aktualności

Sterownik ładowania dla prostych stacji ładowania

21.12.2017

Sterownik ładowania dla prostych stacji ładowania

Nowa seria sterowników ładowania EVCC firmy Phoenix Contact została specjalnie zaprojektowana do stosowania w prostych stacjach ładowania. Wszystkie podstawowe funkcje, które potrzebne są do ładowania pojazdów elektrycznych napięciem przemiennym realizowane są zgodnie z normą IEC 61851-1.

Zintegrowany zasilacz oraz funkcja automatycznego zwolnienia blokady, która aktywowana jest w przypadku awarii zasilania umożliwiają zmniejszenie czasu potrzebnego na oprzewodowanie oraz koszty dodatkowych elementów. Konfigurowalne wejścia i wyjścia pozwalają użytkownikowi na większą elastyczność np. monitorowanie stycznika ładowania. Informacja o stanie ładowania i konfiguracja urządzenia może być zrealizowana zdalnie poprzez interfejs komunikacyjny RS485, co ułatwia zarządzanie energią i obciążeniem.

Sterowniki ładowania dostępne są  w czterech różnych wariantach: dla stacji ładowania z gniazdem infrastrukturalnym, jak również z pojazdową  wtyczką ładowania. Mogą być klasycznej budowy do montażu na szynę nośną lub w wersji PCB.


PHOENIX CONTACT Sp. z o.o

ul. Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
071/ 39 80 410