Powrót do aktualności

Kable do ładowania AC zwycięzcą iF Design Award 2019

03.06.2019

Kable do ładowania AC

Kable do ładowania AC nagrodzone w konkursie iF Design Award

(02/19) To już drugi raz, jak najnowsza generacja kabli do ładowania AC firmy Phoenix Contact została nagrodzona w słynnym konkursie projektanckim: po otrzymaniu jesienią 2018 roku German Design Award, na początku 2019 roku zostały docenione w konkursie iF Design Award.


Kable do ładowania pojazdów elektrycznych otrzymały nagrodę w kategorii produktów dla Automotive. Organizowany raz w roku konkurs jest przeprowadzany przez najstarszą, niezależną hanowerską instytucję - iF International Forum Design GmbH.

Podczas prac nad nową serią wtyków I kabli do ładowania AC, wraz ze znanym, pochodzącym z Hamburga, profesjonalnym projektantem Stephanem Gahlowem, kładziono ogromny nacisk na uzyskanie ergonomicznego a jednocześnie atrakcyjnego kształtu. W efekcie uzyskano nowoczesny dwukolorowy wygląd użytkowego przedmiotu, stworzonego z wytrzymałego materiału wysokiej jakości, co przekonało międzynarodową grupę jurorów składającą się z 67 ekspertów. Do konkursu przystąpiła ogromna grupa kandydatów – jury musiało zdecydować komu przyznać upragnioną pieczęć wybierając jedno z 6375 zgłoszeń z 52 krajów.

Przez ostatnie 66 lat, iF Design Award jest rozpoznawalną marką potwierdzającą doskonałość nagrodzonego projektu. Jest również jedną z najważniejszych nagród projektanckich na świecie. Uznania przyznawane są w jednej z każdych kategorii: produkt, opakowanie, komunikacja, architektura wnętrz, koncepcja profesjonalna, projektowanie usług / UX i architektura.


PHOENIX CONTACT Sp. z o.o

ul. Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
071/ 39 80 410