PHOENIX FEINBAU GmbH & Co. KG

PHOENIX FEINBAU GmbH  Co. KG w Lüdenscheid

Kompetencja w produkcji

Produkcja i rozwój technologii dla grupy Phoenix Contact.

Phoenix Feinbau GmbH & Co. KG to zakład metalurgiczny z siedzibą w Lüdenscheid. Jako członek grupy Phoenix Contact przedsiębiorstwo posiada kompetencje w obszarze budowy narzędzi, produkcji części tłoczonych, techniki powierzchniowej i montażu z wytwarzaniem odlewów wtryskowych.

Rozwój na wysokim poziomie

Dr. Jens Heidenreich, prezes Phoenix Feinbau GmbH  Co. KG

Dr. Jens Heidenreich

„Phoenix Feinbau dzięki swoim kompetencjom technologicznym zapewnia kompletny łańcuch wartości w produkcji zacisków firmy Phoenix Contact. W połączeniu z działem rozwoju na wysokim poziomie i innowacyjnym zarządzaniem przyczyniamy się w znacznym stopniu do sukcesu grupy na całym świecie”, mówi Dr. Jens Heidenreich, który pracuje w grupie od 2005 roku, a od 2013 roku jest jej prezesem.

Ponad 70 lat gromadzenia wiedzy specjalistycznej

Nowoczesna produkcja w Phoenix Feinbau GmbH  Co. KG

Nowoczesna produkcja

Firma Phoenix Feinbau została założona w 1939 roku pod nazwą Noelle & Berg i dzisiaj może korzystać z ponad 70-letniego doświadczenia w branży metalurgicznej. W 1955 roku Noelle & Berg zmieniła nazwę na Phoenix Feinbau i od tamtego czasu należy do grupy Phoenix Contact. 

Ponad 700 pracowników wytwarza dzisiaj części tłoczone oraz tłoczone części gięte, a także części z tworzywa sztucznego do produkcji elementów elektrotechnicznych i produktów dla grupy. Produkty są stosowane w branży elektrycznej, elektronicznej i przez dostawców w sektorze motoryzacyjnym. Oprócz pojedynczych części metalowych produkowane są pełne podzespoły. 

Własna produkcja odlewów wtryskowych z tworzywa sztucznego oraz w dużym stopniu zautomatyzowany montaż poszerzają zakres usług, dzięki czemu możliwa jest produkcja wyrobów gotowych do sprzedaży.

Pewna przyszłość dzięki kształceniu

Kształcenie w Phoenix Feinbau

W warsztacie kształcenia

Od 1947 roku w zakładzie w Lüdenscheid odbywa się kształcenie młodych ludzi w różnych zawodach. Dzisiaj są to: mechanik narzędziowy, projektant produktów, mechanik przemysłowy, elektronik, mechatronik, lakiernik powierzchni oraz specjalista do spraw handlowych w przemyśle. 

Przedsiębiorstwo zapewnia również dwutorowy tok studiów w zakresie technologii tworzyw sztucznych, mechatroniki i budowy maszyn. Co roku około dziesięciu młodych osób może zacząć swoją karierę zawodową w firmie Phoenix Feinbau.

Kultura przedsiębiorstwa i dokształcanie

Kultura przedsiębiorstwa i dokształcanie

Wspólne osiąganie celów

Dobra atmosfera pracy oraz silne wsparcie i przywiązanie pracowników należą do mocnych stron firmy Phoenix Feinbau. Przedsiębiorstwo inwestuje w specjalistyczne dokształcanie zatrudnionych przez wykwalifikowaną kadrę, aby stworzyć optymalne warunki do pracy.

Bezpieczeństwo i dobre samopoczucie są niezbędne w miejscu pracy. Zgodnie z mottem „Przez bezpieczeństwo do sukcesu” kadra kierownicza oraz specjaliści do spraw bezpieczeństwa pracy dbają na co dzień o wiele szczegółów, aby stworzyć dla wszystkich bezpieczne środowisko pracy.

Współpraca z lokalnym studiem fitness umożliwia pracownikom indywidualny trening podczas kursów i na urządzeniach. Regularnie Phoenix Feinbau organizuje dni zdrowia w przedsiębiorstwie. Wspólny udział w dużych grupach w biegach firmowych odzwierciedla kulturę przedsiębiorstwa.

PHOENIX FEINBAU
GmbH & Co. KG

+49 23 51/43 06 0

Gustavstraße 3
D-58511 Lüdenscheid