Produktliste mediekonvertere til fieldbusser

Filter

26 træffere

facetDefinition[facetId=PIM_FAC_APPROVAL_CBX_STR, helpText=, helpImageUrl=]

Godkendelse

  • Flere muligheder
    Luk

    Godkendelse



facetDefinition[facetId=PIM_FAC_TRANSMISSION_LENGTH_RANGE , helpText=, helpImageUrl=] facetDefinition[facetId=PIM_FAC_CONNECTION_METHOD_STR, helpText=, helpImageUrl=] facetDefinition[facetId=PIM_FAC_NETWORK_INTERFACE_STR, helpText=, helpImageUrl=] facetDefinition[facetId=PIM_FAC_TRANSMISSION_MEDIUM_STR, helpText=, helpImageUrl=] facetDefinition[facetId=PIM_FAC_WAVE_LENGTH_STR, helpText=, helpImageUrl=]

Lyslederkonvertere - PSI-MOS-PROFIB/FO 660 E - 2708290

Lyslederkonverter med integreret optisk diagnose, alarmkontakt, til PROFIBUS op til 12 Mbit/s, periferiapparat med en lysledergrænseflade (FSMA), 660 nm, til polymer-/PCF-lyslederkabel

Lyslederkonvertere - PSI-MOS-PROFIB/FO 660 T - 2708287

Lyslederkonverter med integreret optisk diagnose, alarmkontakt, til PROFIBUS op til 12 Mbit/s, T-kobler med to lysledergrænseflader (FSMA), 660 nm, til polymer-/PCF-lyslederkabel

Lyslederkonvertere - PSI-MOS-PROFIB/FO 850 E - 2708274

Lyslederkonverter med integreret optisk diagnose, alarmkontakt, til PROFIBUS op til 12 Mbit/s, periferiapparat med en lysledergrænseflade (BFOC), 850 nm, til PCF-/glaslyslederkabel (Multimode)

Lyslederkonvertere - PSI-MOS-PROFIB/FO 850 T - 2708261

Lyslederkonverter med integreret optisk diagnose, alarmkontakt, til PROFIBUS op til 12 Mbit/s, T-kobler med to lysledergrænseflader (BFOC), 850 nm, til PCF-/glaslyslederkabel (Multimode)

Lyslederkonvertere - PSI-MOS-PROFIB/FO 850 E-SO - 2708711

Lyslederkonverter med integreret optisk diagnose, lakeret printkort, alarmkontakt, til PROFIBUS op til 12 Mbit/s, T-kobler med to lysleder-grænseflader (BFOC), 850 nm, til PCF- eller glaslyslederkabel (Multimode)

Lyslederkonvertere - PSI-MOS-PROFIB/FO 850 T-SO - 2708614

Lyslederkonverter med integreret optisk diagnose, lakeret printkort, alarmkontakt, til PROFIBUS op til 12 Mbit/s, T-kobler med to lysleder-grænseflader (BFOC), 850 nm, til PCF- eller glaslyslederkabel (Multimode)

Lyslederkonvertere - PSI-MOS-PROFIB/FO1300 E - 2708559

Lyslederkonverter med integreret optisk diagnose, alarmkontakt, til PROFIBUS op til 12 Mbit/s, periferiapparat med en lysledergrænseflade (SC-duplex), 1.300 nm, til glaslyslederkabel

Lyslederkonvertere - PSI-MOS-PROFIB/FO1300 T - 2708892

Lyslederkonverter med integreret optisk diagnose, alarmkontakt, til PROFIBUS op til 12 Mbit/s, T-kobler med to lysledergrænseflader (SC-Duplex), 1.300 nm, til HCS-/glaslyslederkabel

Lyslederkonvertere - PSI-MOS-RS485W2/FO 660 E - 2708313

Lyslederkonverter med integreret optisk diagnose, alarmkontakt, til RS-485 2-leder-bussystemer (SUCONET K, Modbus ... ) til 500 kbit/s, NRZ-kodning, periferiapparat med en lysledergrænseflade (FSMA), 660 nm, til polymer-/PCF-lyslederkabel

Lyslederkonvertere - PSI-MOS-RS485W2/FO 660 T - 2708300

Lyslederkonverter med integreret optisk diagnose, alarmkontakt, til RS-485 2-leder-bussystemer (SUCONET K, Modbus ... ) til 500 kbit/s, NRZ-kodning, T-kobler med to lysledergrænseflader (FSMA), 660 nm, til polymer-/PCF-lyslederkabel

26 træffere

PHOENIX CONTACT A/S

Hammerholmen 48
Postboks 1181
2650 Hvidovre
36 77 44 11

Denne hjemmeside anvender cookies. Ved at fortsætte accepterer du vores cookie regler. Læs vores erklæring om beskyttelse af persondata.

Luk