Lyslederkonvertere - FL MC EF 1300 MM SC - 2902853

Lyslederkonverter, med SC-Duplex-lysledertilslutning (1.300 nm), til konvertering af 10/100Base-T(X) til Multimode-glaslysledere (50/125 µm). Autonegotiation og Auto-MDI(X)-funktion. Omfattende link-diagnose. Til montering på bæreskinner, forsyning 18 - 30 V DC

Pris:

Oversigt

Tekniske data

Tilbehør

Godkendelser

Downloads

Artikelbeskrivelse

Den optiske overførsel med lyslederteknologi muliggør højeste støjsikkerhed ved maksimale overførselsrækkevidder uden begrænsning af overførselsbåndbredden.

Dine fordele

  • Transmissionsrækkevidder op til 10 kilometer
  • Autonegotiation
  • Auto-MDI-/MDI-X-omskiftning
  • Link Fault Pass Through (LFPT)- og Far End Fault (FEF)-funktionen til en enkel forbindelsesovervågning
  • Datarater op til 10/100 Mbit/s
  • Skibsbygningsgodkendelse iht. DNV GL
Logo Logo Logo Logo Logo

Varedata

Bestillingsnøgle 2902853
Pakningsstørrelse 1 STK
Salgsnøgle DNC311 -
GTIN 4046356689236
Vægt pr. stk. (ekskl. indpakning) 178,700 g
Toldtarifnummer 85176200
Oprindelsesland DE (Germany)

PHOENIX CONTACT A/S

Hammerholmen 43C, 1. tv.
2650 Hvidovre
36 77 44 11
  • Opret PDF
  • Anbefale
  • Feedback

Denne hjemmeside anvender cookies. Ved at fortsætte accepterer du vores cookie regler. Læs vores erklæring om beskyttelse af persondata.

Luk