Splejseboks - FOC-PP-SB-LC:6-OM2-PT - 1420318

Bæreskinne-splejseboks 6x LC-Duplex, inkl. Pigtails og splejsekant

Bæreskinne-splejseboks, komplet monteret med splejsning, 6x LC-Duplex

Pris:

Oversigt

Tekniske data

Tilbehør

Downloads

Artikelbeskrivelse

Bæreskinne-splejseboks, frontdisplay forsynet med 6x LC-duplex-kobling til Multimode (OM2), komplet forberedt med splejsning og forsynet med formonterede Pigtails og splejseholder. Hus (2 dele) til fastgøring på bæreskinne, integreret indstiksenhed til optagelse af fiber-overlængder (beskyttelse), kabeltilførsel ved hjælp af forskruning M20x1,5 foroven/-neden mulig. Forberedt til montering på bæreskinne vha. adapter på bagsiden, forberedt til potentialudligning.

Leverancen omfatter: Bæreskinnehus tomt (2 dele), frontplade med portmærkning og integreret splejsemagasin (monteret), frontdisplay forsynet med 6x LC-Duplex-kobling OM2 (beige), 12 Pigtails (OM2), splejseholder, 12x krympesplejsningsbeskyttelse, 1x kabelforskruning

Dine fordele

  • Kabeltilførsel ved hjælp af forskruning M20x1,5 foroven og forneden mulig
  • Snap-in adapter til enkel bæreskinnemontering
  • Industriegnet
  • Kompakt dimension trods stort splejsemagasin
  • komplet forberedt med splejsning
  • enkeltkomponenter af kvalitet
  • forberedt til potentialudligning
  • inkl. krympesplejsningsbeskyttelse
  • montagevenlig
  • inkl. kabelforskruning

Varedata

Bestillingsnøgle 1420318
Pakningsstørrelse 1 STK
Salgsnøgle ABNFAZ -
Katalogside Side 385 (C_2_2017)
GTIN 4055626228242
Vægt pr. stk. (ekskl. indpakning) 836,100 g
Toldtarifnummer 85389099
Oprindelsesland DE (Germany)

PHOENIX CONTACT A/S

Hammerholmen 48
Postboks 1181
2650 Hvidovre
36 77 44 11
  • Opret PDF
  • Anbefale
  • Feedback

Denne hjemmeside anvender cookies. Ved at fortsætte accepterer du vores cookie regler. Læs vores erklæring om beskyttelse af persondata.

Luk