SafetyBridge Technology

Zabezpečíme každou řídicí jednotku

Technologie SafetyBridge nabízí bezpečnostní řešení nezávislé na síti a řízení.

Tato technologie může přenášet a vyhodnocovat bezpečnostní signály ve standardních automatizačních sítích. Funguje to bez aplikace bezpečnostní řídicí jednotky.

Tato technologie je k dispozici pro systémy V/V Axioline F a Inline. Certifikace je k dispozici pro následující sítě: INTERBUS, PROFIBUS, PROFINET, Modbus, CANopen, DeviceNet, EtherNet/IP, EtherCAT a Sercos.

Vaše výhody

  • Hospodárná konstrukce systému, jelikož není nutné bezpečnostní PLC a bezpečnostní systém polní sběrnice
  • Flexibilní použití díky kompatibilitě se všemi obvyklými sběrnicovými systémy
  • Jednoduchá konfigurace pomocí softwaru SAFECONF
  • Bezdrátová komunikace – přeneste bezdrátovým přenosem bezpečná data

Raspberry Pi a SafetyBridge Technology realizují bezpečnostní funkce do úrovně integrity zabezpečení 3

Aplikace s Raspberry Pi  

Aplikace s mini-počítačem Raspberry Pi

Zobrazená aplikace s mini-počítačem Raspberry Pi ukazuje možnosti nových modulů V/V Axioline F s technologií SafetyBridge Technology od společnosti Phoenix Contact. Použitím technologie SafetyBridge jsou bezpečnostní funkce do úrovně integrity zabezpečení 3 a PLe kompletně nezávislé na použitém typu řídicí jednotky a protokolu sítě.

Jako řídicí jednotky lze použít vedle klasických PLC i všechny typy řídicích jednotek založených na strojích, CNC, embedded eCLR, CODESYS nebo PC.

V aplikaci se používá Raspberry Pi-Board jako zástupce pro typy řídicích jednotek programovatelné ve vyšším programovacím jazyce a IEC 61131. Na základě operačního systému Raspbian běží CODESYS s integrovaným masterem EtherCAT jako runtime systém PLC.

Moduly V/V Axioline F s technologií SafetyBridge Technology jsou připojeny přes svorky sběrnice Axioline F k síti EtherCAT. Všechny bezpečnostní funkce jako bezpečné načtení, přenos, zpracování a vydání jsou realizovány v bezpečných modulech V/V. S funkčním blokem SafetyBridge Technology má aplikace CODESYS Raspberry Pi-Boards přístup ke všem stavovým a diagnostickým informacím bezpečných modulů V/V. Při využití principu souhlasu řídí bezpečné výstupy.

Systémy V/V pro rozváděč s technologií SafetyBridge

SafetyBridge Technology  

Technologie SafetyBridge pro Inline a Axioline F

Technologie SafetyBridge je k dispozici stejně pro systém V/V Inline a Axioline F.

Inline je flexibilní univerzální systém v jemné granularitě. Ze širokého výběru modulů V/V a funkčních svorek pro všechny běžné systémy polních sběrnic a ethernetových sítí si sami sestavíte individuální automatizační funkce.

Axioline F je systém V/V v modulárním blokovém provedení. Díky obzvláště krátkým dobám odezvy se Axioline F výborně hodí pro rychlé a synchronní procesy. Technologie push-in zajišťuje jednoduchou a rychlou instalaci a díky nižšímu vyzařování je Axioline F vhodný i pro budovy.

Bezpečnostní konfigurace pomocí SAFECONF

Software SAFECONF  

Konfigurujte bezpečnostní přístroje pomocí Drag-and-Drop

Tak jednoduchá může být bezpečnost: pomocí Drag-and-Drop. S bezplatným softwarem SAFECONF nakonfigurujete funkce SafetyBridge pohodlně jen několika kliknutími myší.

Přístrojová konfigurace se SAFECONF odpovídá zákonným požadavkům pro vybavení bezpečnostních aplikací. Požadavky normy ISO 13849-1 realizujete efektivně se SAFECONF.

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít