Váš hlas pro SOLARCHECK RSD

Oceněná bezpečnost

SOLARCHECK RSD získala ocenění GIT Sicherheit Award.

Zjistěte, proč produkt činí práci s fotovoltaickými zařízeními tak bezpečnou.

Osvědčení GIT Sicherheit Award  

SOLARCHECK RSD: vítěz v kategorii Protipožární ochrana, ochrana před výbuchem a ochrana zdraví při práci

Automatické odpojení fotovoltaického modulu SOLARCHECK RSD zvítězilo v kategorii Protipožární ochrana, ochrana před výbuchem a ochrana zdraví při práci soutěže GIT Sicherheit Award.

Ocenění pro obzvláště inovativní produkty a systémy v bezpečnostní technice je každý rok udělováno časopisy GIT Sicherheit, GIT Security a Messtec Drives Automation nakladatelství Whiley-VCH.

Dříve byl produkt nominován nestrannou porotou složenou ze zástupců BHE, TÜV, VDMA, ZVEI, integrátorů a uživatelů. O vítězi rozhodlo více než 75 000 čtenářů tištěných časopisů a příslušných online komunit git-sicherheit.de, git-security.com a pro-4-pro.com.

Pozor napětí – nebezpečí života bez odpojení modulu

Životu nebezpečné napětí v důsledku sériového zapojení ve fotovoltaických zařízeních  

Životu nebezpečné napětí v důsledku sériového zapojení

U 95 % fotovoltaických zařízení se panely spínají do řetězců v řadě. Přitom může vznikat životu nebezpečné stejnosměrné napětí až do 1000 V.

Uvolnění na ochranu proti zásahu elektrického proudu je těžké: U měniče nebo prostřednictvím dodatečných spínačů DC je přerušen průtok proudu, nikoliv však napětí.

Ochrana zdraví při práci je možná pouze tehdy, uvolní-li se automaticky každý jednotlivý panel.

Maximální bezpečnost díky postupnému uvolnění modulů

Auto Rapid Shutdown  

Bezpečné odpojení fotovoltaického modulu s inteligentní technologií

SOLARCHECK RSD disponuje diagnostickými funkcemi a rozeznává mezi různými provozními stavy.

Na základě principu fail-safe vedou odchylky od normálního stavu nebo odpojení měniče k automatickému uvolnění fotovoltaických modulů.

Bezpečný stav se dosahuje bez nasazení personálu vyškoleného v oboru elektro. I osoby, jako jsou pokrývači nebo uklizečky, kteří neznají bezpečnostní pravidla a nebezpečí, jsou chráněny.

Patentovaná technologie Auto Rapid Shutdown je spolehlivější a rychlejší než jakýkoliv lidský odhad nebo manuální zásah.

Odpojení fotovoltaického modulu SOLARCHECK RSD

SOLARCHECK RSD sestává z jednotek pro odpojení jednotlivých fotovoltaických modulů a spouštěcích jednotek, které uvádějí systém opět do provozu. Každá odpojovací jednotka odpojuje příslušný modul od svazku řetězců. Uvolnění probíhá automaticky při závadách a při každém odpojení měniče. Celková strana stejnosměrného napětí fotovoltaického zařízení je pak maximálně v oblasti ochranného malého napětí. Nehrozí nebezpečí zásahu elektrickým proudem.

Systémová topologie Odpojení fotovoltaického modulu  

Systémová topologie Odpojení fotovoltaického modulu SOLARCHECK RSD

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít