Samostatná a přizpůsobivá výrobní zařízení optimalizují výrobu

Přehled

Industrie 4.0 zvyšuje hospodárnost výroby  

Industrie 4.0 zvyšuje hospodárnost výroby

  • Dnes musí být stroje a zařízení digitální, flexibilní a inteligentní.
  • Spojením lidí, objektů a systémů vznikají dynamické, samostatně organizované hodnotné sítě, které lze optimalizovat podle různých kritérií.

Použití

Inteligentní síť ve výrobě budoucnosti  

Inteligentní síť ve výrobě budoucnosti

Firmy jsou často konfrontovány se situací, kdy se konfigurace výrobku mění během výroby. Je nutné realizovat novou variantu konstrukčního plánu, zvýší se počet kusů vyráběného výrobku nebo doposud neznámé výrobní prostředky otevírají nové možnosti. V takových případech reaguje adaptivní systém ihned odpovídajícím přizpůsobením průběhu výroby.

Jako praktický příklad samostatné a adaptivní aplikace slouží zařízení na výrobu modulů V/V. Dlouhodobě hospodárná výroba neustále se zvyšujícího počtu variant modulů V/V, které jsou částečně objednávány v malých velikostech šarží, a prototypů jednotlivých modulů představuje výzvu.

Řešení

Hospodárná výroba modulů V/V ve velikosti šarže 1  

Hospodárná výroba modulů V/V ve velikosti šarže 1

V současnosti jsou moduly V/V vyráběny na výrobních zařízeních, jejichž procesy je možné téměř libovolně přizpůsobit příslušné potřebě.

Umožnilo to volně kombinovatelné použití různých modulů zařízení. Za tímto účelem jsou zapotřebí jednotná rozhraní a samostatné ovládání základních procesů. Koncept dovoluje současnou výrobu různých variant. K výrobnímu systému je možné připojit veškerá pracovní místa, montážní stroje a zkušební místa, které jsou zapotřebí na příslušném stupni výstavby pro výrobní proces.

Libovolně rozšířitelný oběhový systém nosiče obrobků umožňuje flexibilní zesíťování všech myslitelných výrobních zdrojů do výrobního systému. Kromě vhodné architektury oběhu jsou zapotřebí jednotná, elektrická a elektropneumatická rozhraní, aby bylo možné jednotlivé výrobní zdroje používat nezávisle na místě. Patří sem manuální pracovní místa, ale i plně automatické popisovací přístroje. Kromě toho řídí všechny zapojené zdroje své základní, na místě nezávislé procesy samostatně, aby bylo možné je decentrálně integrovat do výrobního konceptu.

Shrnutí

Malé velikosti šarže lze již nyní vyrábět za cenu nákladů masové produkce. Plány rozběhu nových produktů jsou znázorněny lépe. Navíc může výrobce krátkodobě reagovat na zvýšení odbytového množství. Za tímto účelem jsou například zdvojnásobeny stejné procesy.

Investice do provozních prostředků je proto možné provést včas a vyváženě vzhledem k aktuální výši odbytu. Dále je možné technologické inovace ve výrobních procesech jednoduše a rychle přenést na výrobní linky. Navíc je nutné vyměnit pouze jednotlivé moduly procesu.

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít