Větrné parky

Větrné parky

Nejlepší propojení do sítě

Optimalizujte své řízení napájení s komunikačními a ovládacími řešeními pro větrný park.

Zpět na Aplikace a řešení

Kategorie

  • Řešení pro větrné parky

    V telekomunikaci nastanou závažné změny. Mnoho poskytovatelů již několik let nahrazuje dosud používané ISDN nebo analogové telefonické sítě IP technikou AII.

Souhra zařízení větrného parku je stále komplexnější. Tam, kde byl dříve shluk zařízení, která se provozovala jako jednotlivé elektrárny, musí dnes větrné parky často jednat jako homogenní elektrárna.

Aby bylo možné splnit stále náročnější směrnice pro síťové napájení, musí komunikace mezi zařízeními odpovídat stále vyšším standardům. Přitom vzniká komplexní regulační obvod, který neustále komunikuje se sítí, aby mohl reagovat s přizpůsobeným napájením na změny. Navíc je nutné chránit síťové připojení prostřednictvím DSL proti cizím zásahům.

Vaše výhody

  • Řízení dodávaného výkonu v souladu s normou s řešením i pro Retrofit
  • Komunikace zabezpečená proti výpadku díky redundantní síťové technice
  • Subsystémy flexibilně rozšířitelné díky modulární technice V/V a technologii ovládacího řízení

Síťové napájení

Komponenty pro záznam dat při síťovém napájení  

Měniče proudu PACT RCP jsou částí řešení pro přestavbu pro síťové napájení

Novostavba či přestavba, s kompletními řešeními pro řízení dodávaného výkonu vašeho větrného parku realizujete místní směrnice v souladu s normami a především efektivně.

Měniče proudu PACT RCP například jsou jádrem časově úsporných řešení pro přestavbu týkajících se záznamu dat při síťovém napájení.

Síť parku

Komponenty v rozváděči  

Spolehlivé komponenty pro vysokou dostupnost sítě parku

Sítě větrných parků musí být konstruovány jako vysoce výkonné a především zabezpečené proti výpadku. Bez ohledu na to, zda chcete realizovat svůj síťový nebo rádiový kabel.

U společnosti Phoenix Contact najdete vhodné řešení: robustní systémy kabeláže nebo flexibilní aplikace WLAN. Vše je založeno na dlouhodobé průmyslové elektronice a přesvědčí vás nízkými náklady na instalaci a údržbu.

Meteorologická stanice

Stožár pro měření větru  

Záznam intenzity a směru větru pro efektivní ovládání parku

Pro co nejefektivnější provoz větrného parku se často instaluje vlastní stožár pro měření větru. Zaznamenaná a upravená data se dále předávají prostřednictvím světlovodných vláken nebo rádiovým spojením k ovládání parku.

Phoenix Contact nabízí systémy na bázi PROFINET, které zajišťují jednoduchou a průchodnou komunikaci na všech úrovních.

Ideální pro připojení senzorů při každém počasí jsou systémy konektorů M12.

Vše pro nejlepší propojení do sítě

Redundance a vysoký výkon jsou klíčové pro propojení zařízení pro zpracování větrné energie do sítě. S našimi řešeními zajistíte na každé úrovni komunikaci zabezpečenou proti výpadku a s chráněným přístupem k velínu a k síti EVU. Získáte tím co možná nejlepší výnosy, neboť můžete zařízení pro zpracování větrné energie optimálně přizpůsobit požadavkům napájení.

Propojení zařízení pro zpracování větrné energie do sítě

Řešení pro bezpečnou komunikaci k velínu a k síti dodavatele energie

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít