Rychlá a jednoduchá přestavba na komunikaci IP

Přehled

Zařízení pro zpracování větrné energie  

Zařízení pro zpracování větrné energie

  • Poskytovatelé nahrazují dosavadní ISDN nebo analogové telefonické sítě IP technikou AII.
  • Tuto přestavbu lze zpravidla bez velkých nákladů realizovat u zákazníků z privátního sektoru, zatímco mnozí komerční uživatelé stojí před velkou výzvou pro změnu komunikace.
  • Jednoduché řešení Plug & Play pro tuto výzvu představuje Serial Device FL COMSERVER s webovým parametrizačním rozhraním Phoenix Contact.

Použití

Infrastruktura větrného parku  

Infrastruktura větrného parku

V telekomunikaci nastanou závažné změny. Mnoho poskytovatelů již několik let nahrazuje dosud používané ISDN nebo analogové telefonické sítě IP technikou AII. Také vedoucí společnost na trhu, Deutsche Telekom, plánuje odpojit analogovou telefonii a síť ISDN do konce roku 2018.

Zatímco přestavbu v oblasti telefonie pro zákazníky z privátního sektoru lze zpravidla realizovat bez velkých nákladů, stojí mnozí komerční uživatelé, jako provozovatelé zařízení pro zpracování větrné energie, před velkou výzvou změny komunikace. Protože komunikace mezi velínem a zařízením pro zpracování větrné energie, popř. větrným parkem není již možná přes klasický ISDN nebo analogový modem, ale výhradně jen přes internet, musí být u mnoha zařízení provedeny často nákladné technické úpravy.

Řešení

Jednoduché řešení Plug & Play společnosti Phoenix Contact se realizuje prostřednictvím Serial Device serveru FL COMSERVER s webovým parametrizovatelným rozhraním. V modemovém provozním režimu se FL COMSERVER chová jako automatický modem. Přitom je vytvoření a přerušení spojení řízeno povely AT. Tím může být jednoduchou výměnou 1:1 klasického modemu jak ve větrném parku, tak i ve velíně bez dodatečné změny ovládání větrné elektrárny a systému SCADA vytvořeno řešení na bázi moderní IP komunikace. Vzájemná komunikace mezi FL COMSERVER je řízena v přístrojích. Zde jsou prostřednictvím jednoduše ovladatelného parametrizačního rozhraní vytvořena přiřazení mezi dosud používaným telefonním číslem a novou IP adresou.

Mezi zařízeními FL COMSERVER je dále zapotřebí jen spojení LAN, popř. WAN. Zde se nabízí kódované, a tím zajištěné spojení VPN, které je na nejvyšší úrovni automaticky chráněno proti neoprávněným přístupům.

Komunikace mezi větrnou elektrárnou, popř. větrným parkem, velínem a PC provozovatelem

Komunikace mezi větrnou elektrárnou, popř. větrným parkem, velínem a PC provozovatelem přes internet prostřednictvím FL COMSERVER

Integrace do stávající infrastruktury
Pokud by již byla u vaší větrné elektrárny, popř. ve vašem větrném parku k dispozici internetová přípojka, můžete ji bez problémů využít. Zde pak FL MGUARD RS2000 router s funkcí VPN zajišťuje potřebné kódování. Ale také vzdálené větrné elektrárny bez příslušné internetové přípojky lze bezproblémově připojit mobilním rádiovým spojením. V tomto případě routery TC 3002T-3G/4G zajistí potřebné spojení a kódování, a tím bezpečnost na nejvyšší úrovni.

Volitelný zdroj nepřerušeného napájení
V tom případě, že ve vaší větrné elektrárně, popř. větrném parku dojde při výpadku napájecího napětí komunikační techniky k tvrdému odtržení komunikace, může dojít k nápravě rozšířením řešení o kompaktní systém zdroje nepřerušeného napájení. Zdroj nepřerušeného napájení při výpadku napětí zajistí zachování komunikace, a tím umožní zaslání aktivního stavového hlášení do velína nebo e-mailem či SMS na libovolnou, parametrizovatelnou adresu.

Vaše výhody

  • Výměna 1:1 klasického ISDN a analogového modemu
  • Není potřebné přizpůsobení ovládání větrné elektrárny a systému SCADA
  • Jednoduchá integrace do stávající internetové infrastruktury
  • Bezpečná komunikace prostřednictvím spojení VPN
  • Jednoduché uvedení do provozu díky webové parametrizaci
  • Připojení vzdálené větrné elektrárny prostřednictvím mobilního rádiového spojení

Produkty

PopisTypObj. č.
Emulace modemu
Sériový server zařízení ke konverzi sériového rozhraní RS-232/422/485 na Ethernet
FL COMSERVER BASIC 232/422/4852313478
Připojení k Ethernetu
Security Appliance router v kovovém pouzdru
FL MGUARD RS2000 TX-TX VPN2700642
Připojení k ADSL
Průmyslový širokopásmový router ADSL
TC DSL ROUTER X500 A/B2902710
Připojení k mobilnímu rádiovému spojení
Průmyslový router 3G
TC ROUTER 3002T-3G2702529
Připojení k mobilnímu rádiovému spojení
Průmyslový router LTE-4G
TC ROUTER 3002T-4G2702528
PopisTypObj. č.
Emulace modemu
Sériový server zařízení ke konverzi sériového rozhraní RS-232/422/485 na Ethernet
FL COMSERVER BASIC 232/422/485
Připojení k Ethernetu
Security Appliance router v kovovém pouzdru
FL MGUARD RS2000 TX-TX VPN
Připojení k ADSL
Průmyslový širokopásmový router ADSL
TC DSL ROUTER X500 A/B
Připojení k mobilnímu rádiovému spojení
Průmyslový router 3G
TC ROUTER 3002T-3G
Připojení k mobilnímu rádiovému spojení
Průmyslový router LTE-4G
TC ROUTER 3002T-4G

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401
Referrer:

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít