Řešení pro osvětlení věže

Přehled

Věž větrné elektrárny  

Spolehlivé osvětlení věže i v případě nouze

  • Rozsáhlé osvětlení pracovních a únikových cest ve větrných elektrárnách zaručuje bezpečnost personálu.
  • Phoenix Contact nabízí kompletní systém od zdroje nepřerušeného napájení až po světlo.
  • Se systémem umožníte nejen pohodlnou práci servisním technikům, ale i bezpečný výstup v případě výpadku proudu.

Použití

Pro zaručení bezpečnosti pracovníků ve větrných elektrárnách je nutné bezpečně osvětlit věže. Pro konstrukci osvětlení je rozhodující norma 50308. Ta určuje mj. požadovanou intenzitu osvětlení pro pracovní plochu a únikové cesty. I v dnešní době sází mnoho výrobců ještě na zastaralou technikou zářivek, i když jsou spojené s častými problémy.

Pro udržení osvětlovacího systému na aktuální úrovni techniky se nabízí téměř bezúdržbové řešení osvětlení na bázi světelných diod LED. To snižuje náklady na údržbu a současně zvyšuje efektivitu. Na základě toho vyvinula společnost Phoenix Contact kompletní systém osvětlení větrných elektráren, který přebírá i osvětlení únikových cest.

Řešení

Kompletní řešení osvětlení věže  

Kompletní systém pro osvětlení věže

Phoenix Contact nabízí kompletní systém osvětlení věže z jednoho rozváděče s centrálním zdrojem nepřerušeného napájení, předem osazeným kabelovým svazkem a LED moduly. LED moduly odpovídají relevantní normě EN 50308 a splňují třídu ochrany IP65. Jelikož LED moduly vykazují životnost 50 000 hodin, je systém téměř bezúdržbový. Pokud LED modul přesto vypadne, lze ho pomocí speciálně koncipovaného zásuvného systému jednoduše odstranit a nahradit. Za tímto účelem není nutné ani vypnout osvětlení.

Do LED modulů je integrován síťový zdroj, takže je lze pohánět střídavým napětím. Pro centrální napájení používá společnost Phoenix Contact zdroj nepřerušeného napájení rodiny produktů Quint s technologií IQ. Baterii zdroje nepřerušeného napájení instalovaného v patce věži lze bez problému a rychle vyměnit. Servisní personál proto nemusí stoupat na vedení, aby nahradil baterii nacházející se v LED modulu. Použitá technologie IQ umožňuje permanentní komunikaci mezi napájením a baterií. Tímto způsobem lze získat informace o aktuálním stavu nabití, výkonnosti a zbývající životnosti baterie. To umožňuje rychlou koordinaci servisních zásahů. Servisní technik již tedy nemusí slézat ze zařízení bez osvětlení.

Instalační systém QPD  

Směrnice o nízkém napětí zajišťuje stabilitu sítě

Rychlá instalace díky smontovatelnému kabelovému svazku

Osvědčený instalační systém QPD od společnosti Phoenix Contact zajišťuje hospodárné spojení jednotlivých komponentů. Řešení přináší jasné výhody oproti kabeláži na základě kabelových rozváděčů. Výrobce větrných elektráren objednává kabelový svazek pro každý typ zařízení již předem osazený od společnosti Phoenix Contact. Musí je pouze spojit, takže elektrikář není na staveništi zapotřebí. Nákladné a proto pomalé propojení na místě se tím mění na rychlé řešení Plug & Play.

Topologie osvětlení věže

Pro osvětlení je důležité časově úsporné propojení

Vaše výhody

  • Optimální plánování servisních zásahů díky dálkovému dohledu
  • Bezúdržbové osvětlení díky LED diodám s životností kolem 50 000 hodin
  • Rychlá a jednoduchá instalace řešení osvětlení bez speciálního nářadí
  • Bezpečné osvětlení únikových cest díky centrálnímu napájení prostřednictvím zdroje nepřerušeného napájení

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401

Servis

Řešení pro osvětlení věže

Kompletní systém z jednoho rozvaděče

Referrer:

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít