Řešení pro detekci námrazy

Přehled

Nezávislá senzorika  

Nezávislá senzorika

  • Námraza na listech rotoru nemusí ohrozit jen větrnou elektrárnu, ale také životní prostředí a lidi.
  • Společnost Phoenix Contact nabízí spolehlivý systém detekce případné námrazy na listech rotoru ke zvýšení efektivity vašich větrných elektráren.
  • Naše řešení měří tloušťku vrstvy možných ložisek námrazy a také teplotu přímo na povrchu rotorového listu.

Použití

Aby větrné elektrárny mohly dosahovat maximální efektivity, musí být zajištěn bezchybný stav zařízení. Za extrémních klimatických podmínek se však na listech rotoru může tvořit námraza. Padající kusy ledu mohou způsobit velké škody. Včasná detekce námrazy je důležitá pro zastavení zařízení v případě nebezpečí a spuštění systému odmrazování.

Řešení

Skříňový rozvaděč detekce námrazy  

Vyhodnocovací jednotka v kompletním řešení skříňového rozvaděče

Systém detekce námrazy od společnosti Phoenix Contact měří tloušťku námrazy na listech rotoru a zajišťuje spolehlivou funkci vaší větrné elektrárny.

Algoritmus vyhodnocování, certifikovaný společností DNV GL, rozhoduje o dalším provozu nebo zastavení provozu větrné elektrárny.

Snímače, které jsou jednoduše nalepeny, měří tloušťku vrstvy námrazy a teplotu na vnějším povrchu rotorového listu. Snímač je napájen přímo solární energií a doba zálohy činí až 1000 hodin.

Signály ze snímače jsou vysílány bezdrátově do vyhodnocovací jednotky v gondole. Dosah rádiového signálu činí přitom až 250 metrů. S odpovídajícím počtem snímačů je systém vhodný pro automatický náběh do provozu. Vyhodnocovací jednotka je dostupná v kompletním řešení skříňového rozvaděče nebo integrovaného systému.

Inovativní dodatečně instalované řešení – vyšší efektivita pro větrné elektrárny

Dodatečně instalovaný systém detekce námrazy  

Vhodné pro snadné dovybavení

Díky rádiovému připojení snímačů je systém vhodný jak pro nové větrné elektrárny, tak pro dovybavení stávajících větrných elektráren.

Optimalizujte své větrné elektrárny s inovativními dodatečně instalovanými řešeními. Společnost Phoenix Contact je spolehlivým partnerem pro optimalizaci údržby vašich systémů a trvalého zvyšování efektivity.

Topologie detekce námrazy  

Topologie detekce námrazy

Vaše výhody

  • Spolehlivá detekce námrazy díky měření tloušťky vrstvy na listech rotoru
  • Maximální efektivita díky automatickému náběhu provozu
  • Optimalizované řízení vyhřívání listů díky měření teploty
  • Přednastavené komponenty umožňují rychlé uvedení do provozu, k dispozici také jako dodatečné vybavení
  • Nezávislý provoz, protože není zapotřebí integrace do řídicí jednotky větrné elektrárny

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít