Hnací větev

Hnací větev

Jádro vašeho zařízení

Dohlížejte a řiďte hnací větev pro maximální dostupnost a minimální opotřebení.

Hnací větev je u převodovky jádrem zařízení pro zpracování větrné energie. Díky stálému dohledu a optimalizovanému ovládání se nezlepší jen dostupnost, ale sníží se i opotřebení konstrukčních částí.

Kromě klasického condition monitoring pro dohled kmitání je dnes nezbytný spolehlivý dohled řady dalších parametrů. Navíc k řešením dohledu stavu dodává Phoenix Contact široké portfolio produktů pro připojení a dohled proudů u generátoru.

Vaše výhody

  • Bezpečný dohled stavu s řešeními měření odolnými vůči elektromagnetické kompatibilitě pro všechny relevantní parametry
  • Spolehlivá spojovací technika s robustním provedením v kovu nebo plastu
  • Méně údržby díky dohledu konstrukčních částí založenému na stavu

Monitoring

Řešení monitoringu hnací větve  

Systémy konektorů pro spolehlivý přenos dat

Monitoring hnací větve znamená dnes více než jen dohled kmitání: teploty a otáčky jsou v různých fázích stejně důležité.

Zejména u generátoru je příjem dat v důsledku elektromagnetické kompatibilitě obtížný. Navíc musí být v mnoha oborech i funkčně bezpečný.

Speciální systémy konektorů od společnosti Phoenix Contact zde zajišťují bezpečný přenos dat.

Vysokoproudý rozvod

Řešení pro vysokoproudý rozvod  

Těžké konektory pro použití za náročných podmínek

Přenos výkonu od generátoru k měniči klade vysoké požadavky na použité komponenty.

Řešení kabeláže jako HEAVYCON EVO odolávají silným vibracím a teplotním výkyvům, ideální pro přenos výkonu, dat a signálů v zařízení pro zpracování větrné energie.

Modulární konstrukce dovoluje osazení dle specifikace zákazníka, s nimiž můžete při konstrukci zařízení podstatně ušetřit čas a náklady.

Brzdový systém

Řešení pro připojení brzdových systémů  

Robustní řešení propojení pro připojení brzdového systému

Pro inteligentní řízení brzdy je nutné dohlížet na aktuální stavy. Proto by mělo řízení a vyhodnocení probíhat prostřednictvím ovládání zařízení.

Díky inteligentní brzdě není možné jen zvýšit životnost opotřebovávaných dílů, ale i možnost plánování údržby.

S robustními komponenty pro polní propojení dodává společnost Phoenix Contact ideální řešení pro připojení brzdových systémů.

Efektivní condition monitoring pro delší životnost

Hnací větev s připojeným generátorem potřebuje rozsáhlý systém condition monitoringu, aby bylo možné zabránit nákladným výpadkům. Současně způsobuje sám díky své vlastní mechanice a podmínkám elektromagnetické kompatibility stavy prostředí, kterým musí použitá technika odolat. K tomu se hodí robustní dohledové systémy od společnosti Phoenix Contact.

Condition monitoring pro hnací větev

Řešení dohledu od společnosti Phoenix Contact odolají i náročným podmínkám v hnací větvi

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít