Bezpečnost zařízení

Bezpečnost zařízení

Na jistotu

Realizujte funkční bezpečnost ve vašem zařízení pro zpracování větrné energie spolehlivě, v souladu s normou a jednoduše.

V Evropě je stanoveno zákonem, že každé zařízení pro zpracování větrné energie musí splňovat požadavky směrnice o strojích. Funkční bezpečnost je pak v každé části zařízení pro zpracování větrné energie jeho integrální součástí, na straně hardwaru i softwaru.

Phoenix Contact nabízí se svým rozsáhlým portfoliem bezpečnostních produktů a služeb pro každou oblast a každou velikost zařízení vhodné řešení pro konstrukci vaší aplikace pro větrnou energii v souladu se směrnicemi. Naši experti na bezpečnost vás přitom podporují produkty a poradenstvím ve všech fázích od plánování až po uvedení do provozu nebo při přestavbě.

Vaše výhody

  • Flexibilní bezpečnostní systémy s řešeními hardwaru nebo softwaru s certifikátem TÜV
  • Bezpečný přehled o otáčkách a prostojích díky spínacím přístrojům nezávislým na řídicí jednotce
  • Bezpečné sítě díky spolehlivým bezpečnostním konceptům až po velín

Bezpečné zpracování analogových hodnot

Snímek obrazovky softwaru SAFE AI s certifikátem TÜV  

Certifikovaný software pro realizaci bezpečnostních funkcí

S balíčkem řešení SAFE AI již nepotřebujete žádné bezpečnostní analogové moduly V/V, abyste zpracovali bezpečné signály například z měření větru. To probíhá pomocí softwaru s certifikátem TÜV.

Ve vašem zařízení pro zpracování větrné energie je možné realizovat bezpečnostní funkce do SIL 3 a PL e. Poradenství našich bezpečnostních expertů pro oblast větrné energie doplňuje tento balíček.

Bezpečnost sítě

Software pro bezpečnost sítě  

Řešení na ochranu zařízení před neoprávněným přístupem

Komunikace zařízení pro zpracování větrné energie přes internet musí odpovídat stále náročným požadavkům. Provozovatelé, vedení provozu a servis přitom mají různé požadavky na online přístup.

S decentralizovanými řešeními dálkového působení na základě našeho bezpečnostního routeru MGUARD s integrovanou firewall spolehlivě chráníte svá zařízení před nepovolaným přístupem. Vhodný software navíc zajišťuje správné předání práv různým uživatelům.

Bezpečný dohled stavu

Komponenty pro bezpečný dohled stavu  

Komponenty pro bezpečné monitorování prostojů a otáček

V zařízení pro zpracování větrné energie musí být všechny senzory a pohyblivé části neustále dohlíženy. Patří sem bezpečné zpracování digitálních hodnot a bezpečné monitorování prostojů a otáček.

Tak vytvoříte řešení dohledu např. pro systém Pitch nebo Yawing.

Bezpečný dohled zařízení pro zpracování větrné energie

Bezpečný dohled nejrůznějších signálů je výzvou řídicí jednotky zařízení pro zpracování větrné energie. S rozsáhlým portfoliem bezpečnostních produktů od společnosti Phoenix Contact realizujete i vysoké požadavky směrnice o strojích v oblasti větrné energie.

Bezpečný dohled zařízení pro zpracování větrné energie

S bezpečnostními řešeními od společnosti Phoenix Contact realizujete vysoké požadavky směrnice o strojích

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít