Offshore větrné parky

Offshore větrné parky

Pro náročné podmínky

Spolehněte se na robustní a spolehlivá řešení pro použití za nejobtížnějších podmínek okolí.

Zpět na Aplikace a řešení

Kategorie

  • Řešení pro měření proudu blesku

    Systém měření proudu blesku LM-S (Lightning Monitoring System) od společnosti Phoenix Contact zajišťuje lepší plánování zásahů údržby ve větrných elektrárnách.

Offshore WEA poskytuje nejvyšší výnosy, musí však odolat i těm nejnáročnějším požadavkům: vibrace, výkyvy teplot, solná mlha. Proto je z důvodu extrémních nákladů na údržbu obzvláště důležitý condition monitoring a maximální dostupnost.

S řešeními automatizace od společnosti Phoenix Contact spolehlivě vybavíte svoje offshore zařízení pro zpracování větrné energie a profitujete v každé fázi z know-how našich expertů na větrnou energii. Tak využijete svá zařízení co možná nejefektivněji a přitom máte přehled o všech parametrech.

Vaše výhody

  • Stále informováni díky přepěťové ochraně a online vyhodnocení
  • Zajištění proti výpadkům díky redundantním konceptům řídicí jednotky
  • Spolehlivá kabeláž díky robustní a osaditelné spojovací technice

Přepěťová ochrana

Zařízení pro zpracování větrné energie při bouřce  

Přepěťová ochrana chrání vaše zařízení před poškozením v důsledku zásahu bleskem

Škody způsobené v důsledku zásahu bleskem u offshore větrné elektrárny jsou kvůli špatné dosažitelnosti finančně extrémně nákladné.

S kompletními řešeními od společnosti Phoenix Contact k přepěťové ochraně a condition monitoring udržujete tyto náklady na co nejnižší úrovni.

Přepěťová ochrana POWERTRAB spolehlivě chrání vaše elektrické vybavení. Systém měření proudu blesku LM-S dohlíží na ohrožení listů rotoru zásahem blesku a okamžitě online informuje.

Koncepty redundance

Vysoce výkonné řídicí jednotky v rozváděči  

Redundantní řídicí koncepty pro maximální dostupnost

Automatizační systémy zajištěné proti výpadků jsou u větrných elektráren v oblasti offshore nezbytné. Řešení: redundantně konstruované řídicí koncepty na základě vysoce výkonné řídicí jednotky RFC 460R.

Tak zajistíte i u rozsáhlých větrných parků neustálou funkčnost automatizace, neboť pokud jedna řídicí jednotka vypadne, jiná okamžitě naskočí.

Spojovací technika

Spojovací technika od společnosti Phoenix Contact  

Robustní spojovací technika pro náročné podmínky okolí

Od osaditelných těžkých konektorů v kovovém a plastovém provedení až po řadovou svornici odolnou vůči solné mlze pro téměř každý průřez a s časově úspornou technikou připojení – jakožto expert na spojovací techniku nabízíme i pro vaše offshore zařízení pro zpracování větrné energie vhodnou techniku.

Vaše výhoda: šetříte čas a místo díky kompaktní a snadno ovladatelné technice připojení od senzoru až po velín.

Bezpečné dálkové působení v offshore oblasti

Standardizované protokoly a bezpečnostní řešení zajišťují bezpečnou komunikaci. Se společností Phoenix Contact realizujete předvídavou údržbu a optimalizaci procesu a ušetříte tím náklady.

Dohlížejte na zařízení pro zpracování větrné energie a větrné parky s telemechanikou a softwarovými knihovnami. Tak jste stále informováni o všech generických hodnotách měření. Použití protokolů jako ODP nebo IEC 60870-5-101/104 dovoluje propojení zařízení pro zpracování větrné energie do sítě řídicím systémem.

Dálkové působení v offshore oblasti

Řešení pro bezpečnou komunikaci offshore zařízení pro zpracování větrné energie s řídicím systémem

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401

Servis

Systém měření proudu blesku LM-S

LM-S dohlíží na větrný park v Kuang-si s výkonem 1,5 megawattů.

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít