Náboj a nastavení listů rotoru

Náboj a nastavení listů rotoru

Vysoce dostupná technika

Využijte spolehlivá řešení pro rychlé nastavení listů rotoru a komunikaci zajištěnou proti výpadkům.

Pro optimální využití energie musí systém nastavení listů rotoru pracovat stále a spolehlivě pro zaručení přesného nastavení úhlu listu. Navíc je systém nastavení listů rotoru nejdůležitějším bezpečnostním zařízením, které v případě potřeby nastaví listy do praporu a zabrání poškození.

Proto je spolehlivá komunikace přes sběrací kroužek zásadně důležitá. S řešeními společnosti Phoenix Contact se postaráte o komunikaci v náboji zajištěnou proti výpadkům. Navíc vás podporujeme formou řešení Retrofit, které umožní vytvořit spojení Ethernet dodatečně.

Vaše výhody

  • Rychlé a spolehlivé nastavení rotoru s robustní technikou pro hlavici
  • Komunikace v náboji zajištěná proti výpadkům s redundantními řešeními sběracího kroužku
  • Sledování listů rotoru s monitoringem zásahů blesku a zatížení listu

Aktivní nastavení listu

Komponenty pro nastavení listu  

Robustní komponenty pro nastavení listu

Všechny komponenty pro nastavení listu musí být konstruovány s ohledem na silné vibrace a teplotní výkyvy. Těžké konektory HEAVYCON EVO zajišťují spolehlivé spojení.

Tyto požadavky platí i pro bezpečnostní prvky, neboť mnoho funkcí musí být koncipováno zcela bezpečně. Přepěťová ochrana chrání nastavení listu proti poškozením v důsledku přepětí.

Přenos dat

Přenos dat do hlavice  

Produkty pro spolehlivou komunikaci přes světlovodná vlákna a měděný sběrací kroužek

Pro přenos dat do náboje jsou v ideálním případě k dispozici dvě různé cesty. Jelikož klasický přenos pomocí sběracího kroužku je často náchylný k chybám, nabízí Phoenix Contact kombinované řešení:

modemy SHDSL a nosiče WDM zajišťují jednak rychlou komunikaci přes jednovidová světlovodná vlákna pro pravidelný provoz a jednak redundantní cestu přes měděný sběrací kroužek. Robustní konektory zajišťují sběrací kroužek pro spolehlivou komunikaci.

Dohled stavu listu

Produkty pro sledování stavu listu  

LM-S je kompletní řešení pro měření blesku ve větrných elektrárnách

Listy rotoru mají dnes délku více než 60 m a váhu 10 tun. V důsledku zvětšujících se rozměrů se mění i požadavky na sledování.

Se systémem Rotor Monitoring System RM-S sledujete zátěž působící na listy. Tak včas rozpoznáte poškození nebo optimalizujete nastavení listu.

Navíc můžete se systémem Lightning Monitoring LM-S měřit výboje blesku a efektivně plánovat údržbu.

Spolehlivý a cenově efektivní přenos dat

Zajistěte výkonnou datovou komunikaci mezi gondolou a nábojem. Nosiče WDM umožňují bezporuchový přenos dat za pomoci jediného optického vlákna. Prostřednictvím dodatečných modemů SHDSL, které komunikují přes měděný sběrací kroužek, lze zajistit dvojitou redundanci. I při výpadku až dvou ze čtyř kanálů sběracího kroužku zůstává zachována schopnost komunikace. Kombinací obou systémů získáte vysokou provozní bezpečnost při nízkých nákladech.

Technika pro řízení nastavení listu rotoru

Redundantní řešení komunikace pro bezpečný přenos dat do náboje

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401

Servis

Dohledový systém listu rotoru

Kompletní systém pro komplexní dohled listu rotoru


Systém měření proudu blesku LM-S

LM-S dohlíží na větrný park v Kuang-si s výkonem 1,5 megawattů.

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít