Inteligentní automatizace studny pro dobývání spodní vody

Přehled

Studny k odběru spodní vody  

Studny k odběru spodní vody

  • Zřízení nebo modernizace dopravních zařízení k odběru spodní vody často představuje technickou výzvu právě v souvislosti s automatizační technikou.
  • Phoenix Contact nabízí s řešením WellControl řešení pro inteligentní automatizaci vašich studní pro dobývání spodní vody přizpůsobené vašim nárokům.
  • Navzájem přizpůsobené koncepty řešení od společnosti Phoenix Contact umožňují provoz vašich zařízení s optimalizovaným výkonem a efektivními náklady.

Použití

Pracovníci v oblasti studny  

Spolehlivá automatizace oblasti studny

Studny k odběru spodní vody jsou decentrálně uspořádaná vodní díla. Jsou nezbytné pro pokrytí spotřeby pitné vody obyvatelstva, která v průběhu dne výrazně kolísá. Z toho vyplývá potřeba stálého zajištění provozu studní, a tím i zásobování.

K tomu účelu jsou nezbytné preventivní údržba a použití telemechaniky. Kromě toho je usilováno o vyvážený dopravní výkon jednotlivých studní, aby bylo zabráněno poklesu hladiny spodní vody a byla zvýšena životnost studní.

Citlivé zacházení provozovatelů s provozními náklady je navíc poznat podle potřeby energeticky efektivního provozu čerpadla a musí být zohledněno při technické realizaci. Ke splnění tohoto množství požadavků je zapotřebí moderní automatizace s bezpečným napojením na řídicí centrálu.

Řešení

Rozváděč s automatizační technikou pro čerpání vody  

Automatizační technika pro čerpání vody

Společnost Phoenix Contact nabízí předem nakonfigurované, konfigurovatelné řešení, které přebírá všechny požadované ovládací a regulační úlohy studní k odběru spodní vody.

Profitujte z nízkých nákladů na uvedení do provozu díky vedené parametrizaci, zcela bez programování. Také napojení na řídicí centrálu prostřednictvím protokolu dálkového ovládání IEC 60870–5–104 lze realizovat jednoduše a komfortně.

Polní přístroje se napojují přes procesní knihovnu Waterworx od společnosti Phoenix Contact. Pomocí předem naprogramovaných funkčních bloků umožňuje tato knihovna efektivní inženýring vašich zařízení.

Základ hardwaru automatizace tvoří ovládání Axioline, které je díky funkci PROFINET a Modbus/TCP optimálně vybaveno pro budoucí rozšíření. Kromě toho rozsáhlá koncepce pro přepěťovou ochranu a napájení zajišťuje potřebnou jistotu zásobování a plánovatelné servisní zásahy.

Použité komponenty poskytují rozsáhlé možnosti diagnostiky, takže na stav vašeho zařízení lze dohlížet i dálkově. Moduly MaR řady Mini Analog Pro jsou vhodné i pro použití v náročném prostředí. Jsou tak filtrovány a regenerovány všechny příchozí analogové hodnoty pro další zpracování, také je bezproblémově možný provoz oddělovače napájení periferních zařízení.

Topologie převádění protokolů  

Procesní data standardizovaně přeneste z různých stanic dálkového ovládání do velína.

Vaše výhody

  • Efektivní provoz studny díky nejmodernější automatizační technice
  • Bezpečné napájení díky inteligentní koncepci pro přepěťovou ochranu a napájení
  • Intuitivní webová vizualizace pro diagnostiku na místě a ovládání zařízení
  • Minimální náklady na inženýring díky intuitivní parametrizaci

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít