AVU Netz: mobilní popisovací systém šetří čas a cesty při označování zařízení

Přehled

Výroba označení přímo na místě pomocí mobilní tiskárny  

Výroba označení přímo na místě

  • Společnost AVU Netz zřizuje a provozuje v okrese Ennepe-Ruhr-Kreis více než 1800 zásobovacích soustav pro elektřinu, plyn a vodu.
  • Pro podrobné značení všech součástí rozsáhlých soustav pro zásobování vodou hledala mobilní tiskový systém.
  • Díky mobilnímu označovacímu systému Thermomark Prime lze ušetřit mnoho jízd a pochůzek například při údržbářských pracích.
  • Tato zásobovací společnost tím dosahuje vysokých úspor.

Profil zákazníka

Úprava vody v rámci ultrafiltračního zařízení ve spojené vodárně Witten  

Ve spojené vodárně Witten se voda upravuje pomocí nového čisticího stupně v ultrafiltračním zařízení.

Kromě distribuce vody a plynu zajišťuje společnost AVU Netz v daném regionu také čistou pitnou vodu. Zásobárna pitné vody, údolní nádrž Ennepe, disponuje více než 12,3 miliony kubických metrů vody.

S vodárnou Rohland a společnou vodárnou Volmarstein provozuje společnost AVU Netz ve spolupráci se spojenou vodárnou Witten produkci vody pro oblast pokrytou svou sítí.

Použití

Stephan Maubach, úsek systémové techniky pro servis sítí ve společnosti AVU Netz  

Stephan Maubach z úseku systémové techniky pro servis sítí ve společnosti AVU Netz

„Dokumentace k systému je pro nás jako pro zásobovatele rozhodujícím faktorem,“ vysvětluje Stephan Maubach z oddělení systémové techniky pro servis sítí ve společnosti AVU Netz. „Pitná voda je vysoce citlivá – proto musí naši systémoví technici právě v případě servisu mít vždy rychle a efektivně přístup ke všem součástem soustavy.“ Dlouhé časy údržby a servisu by zbytečně blokovaly rozvodnou síť, která je v ideálním případě neustále pracujícím systémem. V případě oprav či rozšíření soustavy se s novými komponentami musí v rozvaděči upravit i dostupné označení.

„Při označování a tvorbě dokumentace k systému jsme na místě naráželi na problémy. Popisky, které měly být doplněny, byly psány ručně na listu papíru a zadávány do naší výroby,“ doplňuje Maubach. „Tím vznikaly náklady, které jsme museli kompenzovat úsporami jinde. Proto jsme hledali řešení v podobě mobilní tiskárny, která naše označení vyrobí tam, kde je to třeba.“

Řešení

Značení komponent v rozvaděči  

Každou komponentu v rozvaděči lze pohodlně označit na místě.

Také zásobovací sektor dnes čelí velkému tlaku na ceny, podniky jsou zde nuceny hledat stále nové potenciály pro úspory a dávat stávajícím procesům úspornější charakter. Mobilní popisovací zařízení pro montéry, které nabízí stejnou kvalitu potisku jako stacionární tiskárny, které se používají v dílně při konstrukci rozvaděčů, nabídlo v tomto případě zajímavé perspektivy.

Z tohoto důvodu se společnost AVU Netz rozhodla pro akumulátorem napájený mobilní tiskový systém THERMOMARK PRIME. Maubach „pod čarou“ uvádí časovou výhodu dobrých 15 procent v porovnání s dřívější pracovní situací při využívání stacionárních tiskáren. „Tím, že můžeme zadávat data pro štítky přímo na místě, odpadají časově náročné a k chybám náchylné mezikroky. Stejně tak odpadá doba potřebná pro dotisk v dílně a pro dovoz či pěší doručení.“

V zájmu zajištění kontinuity zásobování se každý bod připojení v systému a v soustavě pojmenovává, dokumentuje a označuje stejným způsobem. Systém THERMOMARK PRIME díky flexibilním možnostem použití a čistému i dobře čitelnému potisku zaručuje efektivitu a prostupnost v rozvaděči, která je pro systémové techniky společnosti AVU Netz tak důležitá. Maubach dodává: „Dokonce i 40 let staré řadové svorky můžeme pomocí nejnovější tiskové techniky bez problémů označovat.“

V mobilní tiskárně integrovaný označovací systém CLIP PROJECT, který se používá u mnoha tiskových systémů společnosti Phoenix Contact, umožňuje uživatelům ve spolupráci s instalovaným dotykovým displejem, fungujícím jako tablet, přímo zadávat potřebná data na místě. Kromě toho je možné vytvořené označovací projekty pomocí technologie Plug and Play přenášet přes různá rozhraní na přístroji, například přes USB flash disk nebo i přes bezdrátová spojení, a pak je tisknout či ukládat.

Závěr

Požadované vysoké provozní bezpečnosti v regionální rozvodné síti nelze dosáhnout bez vysoké přesnosti a prostupnosti značení a dokumentace v soustavách. „Volba systému THERMOMARK PRIME od společnosti Phoenix Contact se nám již po krátké době vyplatila,“ shrnuje Maubach. „Pracujeme teď výrazně efektivněji přímo na místě. Rozhodné důvody pro pořízení mobilní tiskárny THERMOMARK PRIME byla vysoká flexibilita, intuitivní ovládání přes dotykový displej a v neposlední řadě i dobrá konektivita s naším systémem CAE od společnosti EPLAN.“ Maubach myslí i na další projekty: „Momentálně plánujeme použité tiskárny THERMOMARK PRIME v oblasti dálkového přenosu ze stanic u místních sítí s napětím 10 kV."

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401
Referrer:

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít