Bezproblémová lodní doprava díky automatizaci plavební komory v přístavu Zeebrügge

Přehled

Plavební komora v přístavu Zeebrügge  

Plavební komora v přístavu Zeebrügge

  • V Zeebrügge se nachází jeden z nejdůležitějších evropských přístavů. Jedná se o druhé největší a nejmodernější námořní překladiště zboží v Belgii.
  • Zvýšené bezpečnostní požadavky vyžadují spolehlivou a diagnostikovatelnou signalizaci plavební komory.
  • Společnost Phoenix Contact vyvinula signalizační osvětlení s podporou polní sběrnice pro integraci do plavební komory.
  • Komponenty, systémy a řešení od společnosti Phoenix Contact umožňují bezpečné projetí Pierre van Dammovy plavební komory a bezproblémový obchod se zbožím.

Profil zákazníka

Pierre vam Dammova plavební komora v přístavu Zeebrügge  

Pierre vam Dammova plavební komora v přístavu Zeebrügge

V přístavu Zeebrügge se naloďují vedle různých druhů zboží především osobní automobily různých výrobců a směřují do celého světa.

Kontejnerové lodě odtud přepravují do celého světa 2,2 milionů aut ročně a učinily tak z belgického města největší křižovatku osobních automobilů na světě. Pro tak zvaný Ro-Ro provoz (roll-on, roll-off) je Zeebrügge rovněž nejdůležitějším evropským přístavem.

Použití

Signalizační osvětlení v přístavu Zeebrügge  

Signalizační osvětlení zobrazuje nejdůležitější příkazy

Na základě zvyšujících se bezpečnostních požadavků požadovali odpovědní zástupci přístavu Zeebrügge spolehlivou a diagnostikovatelnou signalizaci plavební komory. Důležitý požadavek spočíval v redundantním napájení, redundantním systému polní sběrnice a vysoké dostupnosti a schopnosti diagnostiky.

Kromě toho by mělo signalizační osvětlení splňovat podmínky IALA E200-1 a EN 12699 a mělo by být vhodné pro náročné podmínky okolí v námořním prostředí.

Řešení

Řadič Inline  

Řídicí jednotky Inline ke komunikaci se signalizačním osvětlením

Společnost Phoenix Contact vyvinula signalizační osvětlení s podporou polní sběrnice a společně se systémovým integrátorem ho integrovala do plavební komory. Signalizační osvětlení rodiny produktů CSD-SL, které je k dostání v červené, zelené, žluté a bílé barvě, splňuje podmínky IALA E200-1 a EN 12699.

Kromě vynikajícímu světelnému rozsahu přesvědčí osvětlení redundantním napájením a redundantním systémem polní sběrnice. Dva síťové zdroje a dva oddělené moduly polní sběrnice tak zajišťují vysokou dostupnost a schopnost diagnostiky. Pouzdro signalizačního osvětlení a technika připojení jsou koncipovány pro náročné podmínky okolí v námořním prostředí.

Plavební komora v přístavu Zeebrügge  

Automatizační technika od společnosti Phoenix Contact zajišťuje bezpečný vjezd

Redundantně vytvořená technologie ovládacího řízení založená na PROFINET

Řídicí jednotky od společnosti Phoenix Contact použité v plavební komoře zprostředkují data signalizačního osvětlení prostřednictvím protokolu reálného času Ethernet PROFINET k nadřazenému řídicímu systému. Pracovníci ve velíně mohou načíst informace signálního zařízení, např. aktuální intenzitu osvětlení, proud, napětí a stav diod LED i intenzitu světla působící na osvětlení.

Navíc k diagnostice signalizačního osvětlení je možné řídit každou jednotlivou diodu LED. Řídicí jednotka od společnosti Phoenix Contact zapisuje diagnostikovaná data přímo do databáze SQL, což zaručuje bezpečnou archivaci. K automatizaci čtyř zdvihacích mostů plavební komory a příslušné bezpečnostní techniky se používají různé další komponenty a systémy od společnosti Phoenix Contact, např. osvědčené řadové svornice, relé, řídicí jednotky, moduly V/V a převodníky signálu.

Řídicí jednotka signalizačního osvětlení probíhá spojením světlovodných vláken prostřednictvím protokolu PROFINET. Řídicí příkazy probíhají přes přepínače k malé řídicí jednotce ILC 171 ETH 2TX s podporou PROFINET. Ke každému osmimetrovému stožáru, na něž je připevněno signalizační osvětlení, patří dvě jednotky ILC 171 ETH 2TX s příslušným masterem polní sběrnice. Pokud vypadne jedna komunikační trasa, přebírá jiná řídicí jednotka ihned její úlohy a hlásí poruchu velínu.

Shrnutí

Signalizační osvětlení a automatizační technika od společnosti Phoenix Contact zajišťují, aby plavební komora v přístavu Zeebrügge bez problému fungovala pro všechny zúčastněné.

Prostřednictvím signalizačního osvětlení získává kapitán nejdůležitější příkazy během celého procesu od zavření závor na příslušné straně plavební komory přes vyrovnání rozdílů výšky vody až po otevření plavební komory. Komponenty, systémy a řešení od společnosti Phoenix Contact tak umožňují bezpečné projetí Pierre van Dammovy plavební komory a následně rychlou a bezpečnou výměnu zboží.

Produkty

PopisTypObj. č.
Modulární řídicí jednotka Inline s protokoly Modbus/TCP a PROFINET založenými na EthernetuILC 171 ETH2700975
Signalizační světlo LED, 300 mm, červenéCSD-SL 300 RD2701788
Signalizační světlo LED, 300 mm, zelenéCSD-SL 300 GN2701786
Signalizační světlo LED, 300 mm, žlutéCSD-SL 300 YE2701787
Svornice odbočky INTERBUS s příslušenstvím
(připojovací konektor a popisovací pole)
IBS IL 24 RB-T-PAC2861441
PopisTypObj. č.
Modulární řídicí jednotka Inline s protokoly Modbus/TCP a PROFINET založenými na EthernetuILC 171 ETH
Signalizační světlo LED, 300 mm, červenéCSD-SL 300 RD
Signalizační světlo LED, 300 mm, zelenéCSD-SL 300 GN
Signalizační světlo LED, 300 mm, žlutéCSD-SL 300 YE
Svornice odbočky INTERBUS s příslušenstvím
(připojovací konektor a popisovací pole)
IBS IL 24 RB-T-PAC

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401
Referrer:

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít