Inteligentní řešení LED osvětlení pro tunely a podchody

Přehled

Tunel Liefenshoek  

Řešení LED osvětlení pro tunely nabízí mnoho výhod

  • Provozovatelé, plánovači a firmy pro instalaci světelné techniky stojí před výzvou, jak rovnoměrně osvětlit tunel podle zadání a jak řídit intenzitu osvětlení v závislosti na situaci.
  • Společně s belgickým partnerem Schréder nabízí společnost Phoenix Contact řešení osvětlení připravená k instalaci, které lze pomocí sítě Ethernet připojit do řídicího systému.
  • Rozváděče, příp. aplikační software jsou již naprogramované a lze je lehce parametrizovat a propojit do sítě.

Použití

Tunel Liefenshoek  

Snadná instalace řešení díky QPD

Tunely jsou technicky náročná díla. Navíc k vysokému počtu již existujících tunelů se neustále zvyšuje počet nových instalací. Z toho plyne, že ve stejnou dobu jsou v provozu nejrůznější řešení osvětlení.

Kromě staré osvětlovací techniky se stále častěji používá kvalitní technologie LED. K tomu se přidávají tunely, v nichž byly části dovybaveny, a proto se tam nacházejí smíšené instalace ze staré a nové osvětlovací techniky.

Řešení

Společnost Phoenix Contact vyvinula pro tunely řešení osvětlení s nejmodernější LED technikou. LED světla jsou dle volby řízena přímo nebo tak zvanými driver boxy. V boxech se nacházejí LED ovladače pro řízení světel. Přesná poloha světel a driver boxů byla definována na základě fotometrické analýzy pozdějšího osvětlení tunelů specialistou firmou Schréder. Paralelně k přípravným pracím se dodávají na staveniště předem osazené výkonné a sběrnicové kabely. Tím odpadá instalační firmě již před výrobou vedení typický problém. Protože jsou veškeré kabely vybaveny automatickým pootočením fáze, jsou tři fáze výkonového připojení zatíženy rovnoměrně. Časově náročné „prozvonění“ vedení a následné přepojení tak odpadá.

Vlastní řízení připojovací elektroniky Lumgate a ovladačů LED je předem definováno v 50 různých variantách. Navíc je uloženo 15 zvláštních variant, které se ve speciálních situacích, např. v případě nouze nebo při nebezpečné události, použijí s vyšší prioritou. Zadání nejvyšší povolené rychlosti, kterou je třeba dodržet v tunelu, má rovněž vliv na požadovanou intenzitu světla a je proto zohledněno v řídicí jednotce. Kromě aplikačního programu jsou do ATS zahrnuta i zadání z fotometrické analýzy. Příslušný konfigurační soubor, který řadič sám načte, tvoří s jinými rámcovými parametry základ pro ovládání osvětlení. Tímto způsobem je zajištěno, že zadání ovladače tunelu, resp. zákonné směrnice jsou přesně splněny. Kromě toho se vyrábí jen tolik světla, kolik je právě zapotřebí, což se pozitivně odráží v nákladech na energii.

Topologie řešení osvětlení  

Konstrukce a prvky řešení osvětlení

Systém nabízí minimální instalační doby díky předem definovaným řešením rozváděče a instalačnímu systému QPD v poli a na světle. Při výpočtu v rámci celého životního cyklu zařízení se ukazují další výhody řešení osvětlení tunelu.

Vaše výhody

  • Plug & Play díky předem definovaným parametrům a samostatnému adresování
  • Mnohostranně použitelná řešení díky tlumení 240 různých světelných bodů, až 96 km a 1 920 ovladačů LED jen s jednou řídicí jednotkou
  • Rozšířený stav diagnostiky díky monitoringu provozní doby a příkonu
  • Constant Light Output se skutečnými provozními hodinami a faktory údržby

Produkty

PopisTyp
Advanced Tunnel System (ATS) – namontovaný rozváděč včetně aplikačního softwaru pro plynulé ztlumení světel v tunelunapř. TSL-SC-RTL-ATS/D0S12
Basic Tunnel System (BTS) – rozváděč připravený k montáži pro spínání světelnapř. TSL-SC-RTL-BTS
Tunnel Control System (TCS) – řešení rozváděče pro propojení několika ATS a pro připojení k řídicím centrálám tunelu s definovanými komunikačními protokolynapř. TSL-SC-RTL-TCS/D0S22

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401
Referrer:

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít