Efektivní řídicí jednotka pouličního osvětlení díky připojení cloudu

Přehled

Pouliční LED osvětlení  

LED osvětlení je dnes standardem a nabízí rozmanité přídavné funkce

  • Pro provozovatele zařízení silničních osvětlení je velmi důležité efektivní a energeticky úsporné nastavení zařízení.
  • Phoenix Contact nabízí škálovatelné systémy, od jednoduchých procesů spínání až po komplexní algoritmy osvětlení.
  • Pro budoucí aplikace nebo změny zadání pro veřejná zařízení (např. video dohled) poskytuje společnost Phoenix Contact již dnes vhodnou technologii.

Použití

Produkty pro řízení světelných bodů  

Produkty pro řízení světelných bodů

Při osvětlení silnic, veřejných prostranství, podchodů a podobných zařízení je dnes technologie LED prostředkem výběru a nahrazuje postupně konvenční koncepty osvětlení.

Velké potenciály technologie LED přitom nejsou typicky vyčerpány. Pouhá výměna světelných bodů je sice smysluplná, ale bez dodatečných opatření neefektivní. Teprve z optimálního nastavení osvětlovacích těles vyplývají díky energeticky efektivnějšímu provozu obrovské potenciály úspory. Moderní pouliční osvětlení by mělo kromě toho obsahovat navíc dodatečné možnosti použití kromě obvyklého osvětlení.

Řešení

LED osvětlení  

LED osvětlení

Pro pouliční osvětlení nabízí společnost Phoenix Contact produkty a systémová řešení, která mohou integrovat buď výrobci osvětlovacích systémů nebo mohou být zabudována jako dodatečné moduly pro provoz.

Portfolio sahá od elektromechanických produktů pro provoz v průběhu desetiletí až po připojení světelných bodů k systémům cloudu. Tak jsou vyvíjeny například nabíjecí systémy pro elektromobilitu, které jsou integrovány přímo do světelného stožáru. Výrobci světla se nabízí i standardizovaná rozhraní pro správu účtování na základě technologií cloudu.

Přizpůsobení aplikace individuálním požadavkům provozovatelů

Obec nebo provozovatel řešení osvětlení rozhoduje, kterými dodatečnými vlastnostmi je instalace doprovázena. Možnosti přitom sahají od jednoduchého spínání s příslušnými zadáními až po integraci katastrálních dat a webových aplikací.

Společnost Phoenix Contact již dnes používá budoucí trendy moderní městské infrastruktury, která stále silněji vyžaduje splynutí několika aplikací ve světelném bodu. Stále častěji je vyžadováno nejen propojení světel, ale i poskytnutí veřejné sítě WLAN. K tomu se přidává značné zvýšení video dohledu a silně narůstající podíl elektricky poháněných vozidel. Přesně pro tyto úlohy vyvíjí společnost Phoenix Contact produkty, které lze při sestavení řešení osvětlení kombinovat a které v závislosti na požadavku rozšiřují rozsah funkce. Poskytnutí dat pro různé cloudové aplikace přitom hraje důležitou roli.

Navíc lze pro energeticky efektivní provoz použít i data klasických webových aplikací. To mohou být například detailní údaje o počasí nebo nové parametry zadání z kalendáře akcí obce, které značně ovlivňují ovládání osvětlení silniční soupravy.

Topologie regulátoru nabíjení baterie  

Regulátor nabíjení baterie pro různé aplikace

Vaše výhody

  • Perspektivní systém díky modulární konstrukci a připojení cloudu
  • Škálovatelná řešení osvětlení v závislosti na aplikaci díky integraci dodatečných funkcí
  • Dlouholeté technologické zkušenosti díky četným realizovaným projektům

Produkty

PopisTypObj. č.
Systém hlášení GPRS pro dálkové řízení výstupůTC MOBILE I/O X3002903807
Řídicí jednotka nabíjení ACnapř.: EM-CP-PP-ETH2902802
Svodič přepětí typ 2např.: BLT-T2-1S-320-UT2906101
Rádiový modul - přístupový bodFL WLAN 51002700718
PopisTypObj. č.
Systém hlášení GPRS pro dálkové řízení výstupůTC MOBILE I/O X300
Řídicí jednotka nabíjení ACnapř.: EM-CP-PP-ETH
Svodič přepětí typ 2např.: BLT-T2-1S-320-UT
Rádiový modul - přístupový bodFL WLAN 5100

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401
Referrer:

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít