Optimalizované procesy v konstrukci rozvaděčů

Optimalizované procesy v konstrukci rozvaděčů

Efektivní výroba rozvaděčů

Navrhněte vaši výrobu rozvaděče co nejefektivněji – od inženýringu po výrobu.

Konstrukce rozváděčů se vyznačuje vysokým podílem procesních nákladů. To je ideální výchozí bod pro zlepšení hospodárnosti výroby strojů a zařízení.

Podle vašich rámcových podmínek vyvinou spolu s vámi naši experti koncept. Využijte našich zkušeností interní konstrukce strojů pro dosažení individuálních a úspěšných řešení.

Oblast konfliktu konstrukce rozváděčů

Oblasti konfliktu v konstrukci rozvaděčů  

Oblasti konfliktu v konstrukci rozvaděčů

Konstrukce rozvaděčů je příkladem výzev výrobního průmyslu v zemích s vysokými mzdami: konflikt mezi vyššími požadavky a podmíněně použitelnými řešeními.

Zkracující se lhůty dodávek a rostoucí konkurenční boj vyžadují bezchybné výrobní procesy. Etablované metody a procesy však nemohou zvládnout nové výzvy v konstrukci rozvaděčů. Řešení spočívá v převzetí průmyslových výrobních principů.

Koncept ClipX

Koncept ClipX  

Koncept ClipX

Phoenix Contact vyvíjí v rámci konceptu ClipX portfolio řešení, které zohledňuje všechny relevantní firemní procesy v konstrukci rozváděčů a systematicky je osvětluje.

Koncept ClipX se přitom bude zakládat na vyzkoušených klíčových technologiích i na širokém know how v oblasti inženýringu, IT integrace, výroby a logistiky.

Máte zájem o naši nabídku a přejete si nezávazný informační rozhovor k
našemu konceptu ClipX? Využijte prosím kontaktní formulář vpravo.

Výroba svorkovnic

Servis svorkovnic  

Servis svorkovnic

Požadavky v konstrukci rozvaděčů a rozvoden se vyznačují výrobou velkých sérií na jedné straně a dynamickým individuálním obchodem na straně druhé. U obou je nutné garantovat hospodárnost a včasné zhotovení.

Jako partner konstrukce rozvaděčů Phoenix Contact nabízí nejen všechny produkty pro ty nejlepší rozvaděče ale podporuje také rozmanité servisní služby. Obzvlášť naše výroba svorkovnic pomáhá flexibilně zvládat objednávkové špičky nebo dodávky svorkovnic do sériové produkce just-in-time. Kompletně namontované, označené a příslušenstvím opatřené svorkovnice je potřeba už jen nainstalovat a připojit.

Máte zájem o naši nabídku a přejete si nezávazný informační rozhovor k našim svorkovnicím? Využijte prosím kontaktní formulář vpravo.

Systémy asistence pracovníkům

Pracoviště pick by light  

Nové pracoviště pick by light

Již změna od čistě dílenské montáže, kde pracovník kompletně postaví rozvaděč k taktovanému kooperativnímu procesu osazování nosné lišty může přinést úspory. Phoenix Contact spolu s Univerzitou Bochum vyvíjí řešení na míru pro „in-house“ osazování nosné lišty s manuálními dělnickými pracovními místy.

Vyvíjí se zde nové koncepty pro přípravu materiálu, vzájemnou komunikaci pracovních míst, integraci se systémy MES, kontroly kvality a řízení taktování prostřednictvím zásobníků, ergonomie a mnoho dalšího. Metodou pracovních míst pick by light je pracovník bezpečně a efektivně veden montážním postupem. Zvláštní pozornost je věnována také použití technologií virtuální a rozšířené reality. V současnosti probíhají pokusy s produktem HoloLens od společnosti Microsoft.

Máte zájem o naši nabídku a přejete si nezávazný informační rozhovor
o našich svorkovnicích? Využijte prosím kontaktní formulář vpravo.

Snadné a rychlé propojení rozvaděčů

Propojení s technikou připojení push-in a krimpovacím nástrojem  

Propojujte s technikou připojení push-in a krimpovacím nástrojem rychle a snadno

S technikou připojení push-in lze připojit elektrická zařízení průchodně z pole až k řízení jednoduše a bez nástroje. Takto se uvolní cesta pro nové, racionálnější stroje a instalace zařízení. Přímé zasunutí vodičů bez použití nástroje a optimálně přístupné čelní připojení tak činí z technologie push-in i do budoucna perspektivní techniku připojení pro automatizované propojení.

Při použití flexibilních vodičů s koncovkou vodiče ušetříte s mobilním nástrojem pro odizolování a lisování dodatečný čas pro propojení. S takzvaným krimpovacím nástrojem jsou vodiče v jednom pracovním úkonu zbaveny izolace, opatřeny koncovkou vodiče a zalisovány. To všechno se uděje za pouhé tři sekundy.

V souvislosti s technologií push-in se podstatně sníží pracovní doba potřebná pro připojení: při zkrácení, odizolování, ručním připevnění a nalisování koncovky vodiče a pro připojení vodiče na svorku push-in potřebujete dobu přibližně 17 sekund, stejná práce s krimpovacím nástrojem je zvládnuta za pouhých 10 sekund.

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít