Přípojka generátoru

Přípojka generátoru

Pro nejlepší výkon

S řešeními pro připojení generátoru dosáhnete maximální dostupnosti a výnosů z fotovoltaických zařízení.

Zpět na Volně stojící zařízení

Kategorie

Plánovač a zřizovatel stojí před výzvou, jak dosáhnout maximální dostupnosti a výkonu fotovoltaických zařízení. Důležité faktory jsou zde sběr a rozvod proudů řetězců, ochrana jednotlivých modulů před poškozením v důsledku blesku a přepětí a sledování výkonu zařízení.

Připojovací skříně generátoru (GAK) od společnosti Phoenix Contact spojují tyto požadavky v jednom prostorově úsporném pouzdře. S naším dohledovým systémem pro proudy fotovoltaického řetězce reagujete ihned na poruchy a ztráty výkonu, i při výpadku jednotlivého řetězce.

Vaše výhody

  • Analýza orientovaná na uživatele pro optimální umístění přepěťové ochrany
  • Nízké náklady a nároky na propojení
  • Není nutné žádné zvláštní napájení v poli
  • Prostorově úsporná instalace díky kompaktnímu provedení
  • Měření napětí do 1500 V DC

Připojit a zabezpečit

Blok hybridních svornic  

Nízké náklady na propojení díky speciálním svornicím

Rozsáhlé produktové portfolio nejrůznějších svornic nabízí správné řešení pro každý případ aplikace. Pojistkové svornice se hodí na ochranu jednotlivých řetězců před zpětnými proudy.

Diodové svornice jsou speciálně vhodné pro použití tenkovrstvé fotovoltaiky, zatímco blok hybridních svornic propojí až čtyři řetězce bez dodatečných nákladů na propojení.

Ochrana před přepětím

Přepěťová ochrana pro fotovoltaická zařízení  

Spolehlivá přepěťová ochrana pro fotovoltaická zařízení

Fotovoltaická volně stojící zařízení jsou kvůli své ploše a exponované poloze obzvláště ohrožena
proudy blesku a přepětím.

Se svodiči proudu blesku a svodiči přepětí od společnosti Phoenix Contact učiníte opatření a značně zvýšíte dostupnost zařízení. Svodiče splňují normy EN 50539-11 a UL 1449 3rd ed pro přepěťovou ochranu ve fotovoltaických instalacích a mají schválení KEMA.

Sledování proudů a napětí řetězce

Moduly měření proudu  

Monitoring fotovoltaických zařízení na úrovni řetězce

Modul měření proudu zjišťuje pomocí Hallových senzorů bez dotyku parametry vašich fotovoltaických zařízení a předává je komunikačnímu modulu. K dispozici jsou 4- a 8kanálové varianty.

S modulem měření napětí měříte stejnosměrné napětí do 1500 V. Modul je vhodný pro měření v uzemněných, ale i izolovaných fotovoltaických systémech.

Elektrické napájení

Měniče DC/DC  

Kompaktní měniče DC/DC se základními funkcemi pro fotovoltaiku

Díky novým měničům DC/DC se základními funkcemi pro fotovoltaiku zásobujete své připojovací skříně generátoru přímo z volně stojícího zařízení.

Tak ušetříte náklady na instalaci a zvýšíte efektivnost systému. Díky kompaktnímu designu a vysoké účinnosti lze měnič DC/DC použít i v malých rozvaděčích.

Přeměna a sledování proudů sběrnic

Měřicí převodník proudu  

Sledování sběrnic DC ve fotovoltaických zařízeních

S univerzálními měřicími převodníky proudu AC/DC jsou dohlíženy sběrnice DC do 600 A. Přitom nemusí být dohlížený vodič přerušen.

Měniče proudu umožňují přeměnu střídavého proudu pro různé převodové poměry. S připojenými přístroji pro měření energie můžete veličiny zaznamenávat a zobrazovat přímo v rozvaděči.

Řízení parku

Data účastníků parku mohou být vyvedena přes sériová rozhraní RS-485 a vysílány rádiovým signálem do řízení parku. Vzhledem k tomu, že náš systém Radioline umožňuje konstrukci rozvětvených sítí, mohou účastníci vzájemně komunikovat prostřednictvím stanic opakovače/podřízené stanice.

Sledování fotovoltaických řetězců

S měřicím modulem měříte současně až osm stejnosměrných proudů a jednu hodnotu stejnosměrného napětí. V celé konstrukci provozujete osm měřicích modulů na jednom komunikačním modulu.

Současně přitom 2vodičové komunikační vedení slouží k napájení měřicích modulů energií. Dodatečné napájení není zapotřebí. Měřicí převodník univerzálního proudu umožňuje měření stejnosměrného a střídavého proudu ve sběrnicích.

Sledování fotovoltaických řetězců

Od vedení řetězce po sběrnice nabízí společnost Phoenix Contact spolehlivé sledování fotovoltaických zařízení

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401

Servis

Řešení pro solární energii

Pro optimální a spolehlivý provoz fotovoltaických zařízení

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít