Řešení pro připojení generátoru

Přehled

Volně stojící fotovoltaické zařízení  

Volně stojící fotovoltaické zařízení

  • Plánovači a provozovatelé zařízení stojí před výzvou k optimalizaci plánovaného výnosu zařízení a dostupnosti zařízení.
  • S připojovacími skříněmi generátoru od společnosti Phoenix Contact máte jistotu, že používáte vyzkoušené a bezpečné řešení.
  • Snadná instalace a jednoduché připojení do infrastruktury zařízení tvoří další pozitivní aspekt.

Použití

Anketa časopisu Photon ukázala, že 70 % německých fotovoltaických zařízení vykazuje při hodnocení úřadů nedostatky. V důsledku montážních chyb je dosahován předpokládaný výnos a tím návratnost investice fotovoltaického zařízení s časovým zpožděním. Nejprve nedochází k očekávané návratnosti díky zlepšení napájení.

Pracovníci v rozhovoru se zákazníky  

Na správném projektování připojovací skříně generátoru záleží

Se svými funkcemi připojení, měření a ochrany je připojovací skříň generátoru (GAK; angl. Combiner Box) rozhodujícím prvkem mezi hospodárnou konstrukcí a dlouholetou dostupností fotovoltaického zařízení. Připojovací skříň generátoru je však často zvolena pouze z hlediska nákladů. Kvalita a dlouhá životnost hrají vedlejší roli.

U bezpečných a kvalitních připojovacích skříní musí plánovači a instalatéři dbát na produkty v souladu s normami.  Pro připojovací skříně generátoru platí normy spínacích zařízení EN 61439, která popisuje konstrukci, výběr komponentů a potřebné zkoušky. Norma vyžaduje i rozsáhlou dokumentaci k technickým vlastnostem a podmínkám použití a ke správné instalaci a údržbě. Všechny informace by měly být k přístroji přiloženy jako návod k instalaci v jazyce země instalace.

Řešení

Kombinace spínacích přístrojů od společnosti Phoenix Contact zajišťují bezporuchový provoz fotovoltaických zařízení. Díky optimálně navzájem přizpůsobeným komponentům a komunikačního rozhraní připojíte připojovací skříně generátoru rychle a jednoduše k nadřazenému řízení parku. Specializovaný tým ze všech relevantních podnikatelských oblastí vypracuje spolu s vámi jako zadavatelem individuální řešení.

Vyjasnění vývoje se zákazníkem  

Řešení rozváděče pro každý požadavek zákazníka

Vývoj
Při vyjasnění vývoje ve všech oblastech úzce spolupracujeme s našimi zákazníky pro nejlepší realizaci příslušných požadavků. Specifické výzvy jsou rozpoznány v počátku. Vývojový proces je tak vytvářen efektivně a s jasným cílem.

Po uzavření vyjasnění začíná konstrukční fáze. Tato fáze je uzavřena vytvořením prototypů, které procházejí specifickým testovacím a zkušebním procesem. Poznatky získané touto cestou jsou zahrnuty do optimalizace řešení.

Testovací a zkušební proces
Pomocí kontroly teploty jsou odhalovány např. hotspoty. Na základě toho jsou všechny komponenty optimálně uspořádány. Výpadek v důsledku tepelného přetížení je tak vyloučen.

Ve firemních zkušebních laboratořích jsou prototypy podrobeny elektrickým a mechanickým testům. Testy zajišťují, že budou řešení v plánovaném instalačním prostředí bezchybně fungovat.

V rámci termografické zkoušky ve firemní laboratoři jsou detekovány možné hotspoty a všechny komponenty jsou optimálně uspořádány v připojovací skříni generátoru. Tímto způsobem lze vyloučit výpadek v důsledku tepelného přetížení.

Srovnání termografických obrázků připojovacích skříní generátoru  

Díky teplotně optimalizovanému designu rozváděče je vyloučen výpadek v důsledku tepelného přetížení

Výroba
Po ukončení všech relevantních testů vývojové fáze probíhá schválení pro výrobu výrobku. Komponenty jsou vyráběny v procesu one-piece-flow, aby bylo možné efektivně provést každý jednotlivý krok. Je možné rychle a flexibilně reagovat na měnící se provedení a výrobní dávky. Informace nezbytné pro zajištění kvality jsou na první pohled zřetelné a zajišťují tak bezproblémový průběh výroby a montážní proces.

 

Kvalita
Ve výrobní lince se používají pomocné prostředky, které připouštějí přesně se opakující výrobu všech výrobků. Použití šroubováků se sledováním točivého momentu zaručuje spolehlivé a bezpečné spojení. Tak je zajištěna stálá kvalita každé připojovací skříně generátoru. V posledním výrobním kroku probíhá závěrečná zkouška v souladu s IEC 61439. Poté je vyhotoven protokol o zkoušce. Veškeré kombinace spínacích přístrojů a v nich obsažené elektronické komponenty disponují sériovými čísly, pomocí kterých je lze kdykoliv jednoznačně identifikovat.

SCB compact a SCB next generation  

Dva inteligentní koncepty řešení: připojovací skříně generátoru se zajištěním řetězce mimo rozváděč pro 32 řetězců a připojovací skříně generátoru se standardním zajištěním řetězce pro 16 řetězců

Vaše výhody

  • Uživatelsky orientovaná analýza a poradenství
  • Optimální nastavení přepěťové ochrany
  • Použití nejlepších propojovacích technologií a vhodných komponentů
  • Nízké náklady a nároky na propojení
  • Není nutné žádné zvláštní napájení v poli
  • Prostorově úsporná instalace díky kompaktnímu provedení
  • Uživatelsky orientovaná analýza a poradenství

Produkty

PopisTypObj. č.
Připojovací skříně generátoru pro 32 řetězců se zajištěním InlineSOL-SC1-32-0-FI-VMC-T1-SD1-222403683
Připojovací skříně generátoru pro 16 řetězců se standardním zajištěním řetězceSOL-SC1-16-0-F-VM-T1-SD1-112403682
PopisTypObj. č.
Připojovací skříně generátoru pro 32 řetězců se zajištěním InlineSOL-SC1-32-0-FI-VMC-T1-SD1-22
Připojovací skříně generátoru pro 16 řetězců se standardním zajištěním řetězceSOL-SC1-16-0-F-VM-T1-SD1-11

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít