Řešení pro řízení segmentu

Přehled

Řízení parku: dohled a řízení  

Řízení parku: dohled a řízení

  • Hospodárný provoz velkých fotovoltaických zařízení vyžaduje neustálý dohled a řízení na úrovni segmentu.
  • S array control od společnosti Phoenix Contact mají plánovači a provozovatelé zařízení vyzkoušené a spolehlivé řešení pro záznam všech vyplývajících dat a přípravu efektivního řízení parku.
  • Řešení se snadnou instalací lze jednoduše připojit do velkých fotovoltaických zařízení.

Použití

Array control  

Kombinace spínacího zařízení array control

Pro efektivní provoz velkých fotovoltaických zařízení je nutný stálý dohled a ovládání.

Solární zařízení v řádu 10MW se skládá z asi 2500 řetězců s cca 20 solárními moduly. Zahrnuje přitom množství připojovacích skříní generátoru, měničů a dodatečných komponentů dohledu, např. referenčních senzorů, meteorologických stanic nebo přístrojů pro měření energie.

Nesčetná měřená data musí být zaznamenána a dále zpracována, měniče řízeny a stav zařízení předáván nadřazenému systému řízení dat.

Řešení

Protože vyplývající množství dat je velmi velké, je fotovoltaický park rozdělen na jednotlivé segmenty, tzv. arrays. V kombinaci spínacího zařízení array control od společnosti Phoenix Contact se nachází řídicí jednotka. Tato jednotka zachycuje měřená data měničů, dataloggerů a přístrojů pro měření energie jednoho segmentu podle jednotného datového modelu a předává je nadřazenému systému SCADA v centrálním velíně.

Předem naprogramované funkční bloky usnadňují připojení jednotlivých komponentů k array control. Pokud dojde k přetížení sítě, řídí array control měniče, aby došlo ke snížení výkonu. Kromě toho přebírá array control četné funkce diagnostiky, např. při poklesu výkonu řetězce. Stavová hlášení, např. na ochranu před odcizením nebo při výpadku přístrojů, doplňují zjištěné hodnoty. Všechna data se archivují po dobu až 25 let.

Na základě funkce jakožto modulu systému řízení parku od společnosti Phoenix Contact je možné s array control vytvořit efektivní řízení velkých fotovoltaických zařízení.

Dohled a řízení velkých fotovoltaických zařízení  

Array Control – pro efektivní provoz velkých fotovoltaických zařízení

Vaše výhody

  • Nízké náklady na inženýring a provoz díky inteligentním řešením automatizace
  • Základní aplikace pro záznam všech relevantních dat na úrovni segmentu s jednotným datovým modelem
  • Jednoduchá integrace různých měničů, stejnosměrných elektroměrů a komponentů dohledu na základě předem naprogramovaných knihoven funkčních bloků
  • Škálovatelné při zvyšujících se požadavcích na zpracování dat a množství dat

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401
Referrer:

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít