Řešení pro programování solárních projektů

Přehled

Softwarová knihovna Solarworx  

Softwarová knihovna Solarworx

  • Pro spolehlivý provoz fotovoltaického zařízení musí všechny komponenty odolat náročným skutečnostem.
  • Hotové funkční bloky podporují nekomplikované uvedení měničů nebo přístrojů pro měření energie do provozu.
  • Systémoví integrátoři a uživatelé profitují z kompatibilních funkčních bloků SunSpec®.

Použití

Pro zajištění hospodárnosti fotovoltaických zařízení musí všechny komponenty spolehlivě na dlouhou dobu odolat náročným skutečnostem. Přesto i nejlepší hardware lze bezproblémově a bezchybně uvést do provozu pouze tehdy, je-li k dispozici nezbytný vyspělý a osvědčený software.

Stávající funkční bloky umožňují využití různých měničů nebo přístrojů pro měření energie bez nákladné analýzy protokolů. Hlavní zájem programování tedy spočívá ve zpracování dat a komunikaci.

Řešení

Funkční bloky v Solarworx  

Hotové funkční bloky usnadňují realizaci fotovoltaických projektů

Phoenix Contact nabízí softwarové knihovny speciálně pro fotovoltaická zařízení, která lze neustále rozšiřovat o další funkce.

Hotové funkční bloky umožňují bezproblémovou komunikaci s měniči. Dovolují například načtení všeobecných informací měničů, např. sériové číslo nebo typ měniče. Kromě toho lze řídit i fotovoltaické trackingové systémy a určit všechny běžné měřené hodnoty AC a DC, např. okamžitý dodávaný výkon nebo výnos. Navíc ani záznam hlášení událostí a stavových hlášení specifických pro měnič není žádným problémem. Portfolio je doplněno funkčními bloky a programovou předlohou pro řízení napájení jalového výkonu fotovoltaického zařízení.

Phoenix Contact podporuje systémové integrátory a uživatele, kteří využívají otevřený standard SunSpec® s příslušnými kompatibilními funkčními bloky. Oficiální certifikace organizace uživatelů SunSpec® proběhne v průběhu roku 2016.

Aliance SunSpec® je globální organizace uživatelů více než 70 účastníků z oblasti solární energie. Jejím cílem je definování komunikačních standardů pro umožnění řešení Plug & Play. To snižuje náklady a komplexnost solárních systémů a vede ke zvýšení atraktivity pro investory.

Vaše výhody

  • Redukovaný engineering díky předem naprogramovaným funkčním blokům
  • Spolehlivý provoz fotovoltaického zařízení díky rozsáhlým testům funkčních bloků
  • Flexibilita díky mezinárodně používaným programovacím standardům IEC 61131
  • Plynule se zvyšující rozsah funkcí díky pravidelnému rozšiřování knihovny funkcí

Produkty

PopisTypObjednací číslo
Softwarové knihovny bez licence pro PC WORX speciálně vhodné pro realizaci fotovoltaických projektůSOLARWORX2403108
Knihovna modulu SolarAdvanced pro komunikaci s přístroji jiných výrobců, licenční klíč na SD kartěSD FLASH 2GB APPLIC A2701190
Knihovna modulu SolarAdvanced a knihovna modulu SolarControl pro řízení jalového výkonu, licenční klíč na SD kartěSD FLASH 2GB SOL-PWR-CTR2400182
PopisTypObjednací číslo
Softwarové knihovny bez licence pro PC WORX speciálně vhodné pro realizaci fotovoltaických projektůSOLARWORX
Knihovna modulu SolarAdvanced pro komunikaci s přístroji jiných výrobců, licenční klíč na SD kartěSD FLASH 2GB APPLIC A
Knihovna modulu SolarAdvanced a knihovna modulu SolarControl pro řízení jalového výkonu, licenční klíč na SD kartěSD FLASH 2GB SOL-PWR-CTR

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401
Referrer:

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít