Fotovoltaické hybridní systémy

Fotovoltaické hybridní systémy

Do náročných podmínek

Robustní řešení a komponenty pro fotovoltaické hybridní systémy odolají i nejnáročnějším vlivům okolí.

Kromě zásobování soukromých domácností se fotovoltaické hybridní systémy rovněž používají v průmyslovém prostředí, například při odsolování mořské vody, v hornictví, zemědělských provozech a při zásobování odlehlých rekreačních zařízení.

Fotovoltaické hybridní systémy jsou často instalovány za extrémních klimatických podmínek. Proto musí kromě jednotek pro výrobu energie, zásobníku a měniče odolat náročným podmínkám okolí i přístroje nutné pro jejich ovládání a řízení. Řešení a komponenty od společnosti Phoenix Contact splňují tyto požadavky nejlépe.

Vaše výhody

  • Zvýšení efektivity vašeho fotovoltaického hybridního zařízení díky dohledu a záznamu energetických a výkonových dat
  • Vysoká flexibilita díky modulární rozšiřitelnosti malých řídicích jednotek a vysoké rozmanitosti funkcí systémů V/V
  • Sériové protokoly pro komunikaci s měniči

Měření energie

Měřicí svorka výkonu v aplikaci  

Všechny toky energie se zaznamenávají díky měřicí svorce výkonu

Měřicí svorka výkonu pro osvědčený systém Axioline zaznamenává napětí, proudy a výkony vytvořené fotovoltaickými hybridními systémy.

Průmyslově testované komponenty pro automatizaci a měření energie proto získáte od jednoho dodavatele. Měřicí svorka výkonu umožňuje analýzu hodnot střídavého proudu. Je možné zaznamenat okamžité hodnoty a poté je vyhodnotit.

Management zátěže

Malá řídicí jednotka v aplikaci  

Malá řídicí jednotka umožňuje efektivní řízení energie

S malými řídicími jednotkami od společnosti Phoenix Contact lze sledovat a řídit fotovoltaické hybridní systémy a realizovat efektivní řízení energie.

Se známým profilem zátěže může být řízení zátěže založeno na modelu vyvinutém pomocí Matlab Simulink a testováno v simulačním prostředí. Tímto způsobem lze snížit náklady na inženýring.

Poskytování regulované energie

Poskytování regulované energie  

Velkokapacitní akumulátory energie pro kompenzaci výkyvů sítě a zátěže

Připojování obnovitelných energií se značným kolísáním do elektrorozvodné sítě vystavuje elektrické sítě rostoucí zátěži. Vzhledem k tomu, že regulování fotovoltaických zařízení není hospodárné, stále více se využívá regulovaného výkonového zdroje energie. Náš modulární řídicí systém přebírá funkci řízení poskytování regulované energie.

Datová rozhraní

Systémy V/V v aplikaci  

Rychlé a snadné připojení dat pomocí komponentů V/V

V nabídce je široké portfolio modulů V/V a různých funkčních svorek vhodných pro každou aplikaci.

Zaznamenáváte analogová a digitální data vždy s jedním modulem, který lze flexibilně přiřadit k řídicí jednotce.

Zásobování energií i ve vzdálených oblastech

Pro zajištění spolehlivého provozu fotovoltaických hybridních systémů je nutné navzájem optimálně přizpůsobit všechny komponenty systému. Pro ovládání a řízení celé aplikace lze použít malou řídicí jednotku od společnosti Phoenix Contact.

Pracuje jako řízení energie a zajišťuje, aby bylo množství energie vyžadované spotřebičem ve správný čas na správném místě k dispozici.

Soběstačné zásobování energií  

Řešení automatizace je vždy k dispozici i za extrémních podmínek okolí

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít