Řízení dodávaného výkonu

Řízení dodávaného výkonu

Pro stabilní elektrické sítě

Realizujte spolehlivé řízení napájení – při nízkých nákladech na inženýring.

I decentralizovaná fotovoltaická zařízení musí přispět k vysoké stabilitě sítě. Příslušní provozovatelé sítě udávají ve svých podmínkách síťového připojení pro fotovoltaická zařízení rozsah síťové frekvence a napětí i jalový výkon. Pro jejich kontrolu zaznamenávají ovladače pro zařízení pro výrobu energie (EZA) v bodech síťového spojení existující napětí a jalový výkon.

Na základě toho jsou zjišťovány příslušné hodnoty ovladače pro měniče. Řešení sestávající z hardwaru a softwaru od společnosti Phoenix Contact zajišťuje, aby náklady na inženýring při řízení napájení zůstaly pro stabilní elektrické sítě nízké.

Vaše výhody

  • Řízení zařízení pro výrobu energie specifické pro provozovatele sítě
  • Zobrazit energetická data stisknutím tlačítka na přístroji
  • Individuální dlouhodobá archivace díky výkonné databázové technologii
  • Na míru střižený reporting díky flexibilní analýze a vyhodnocení dat

Řízení napájení

Řídicí jednotka jako ovladač napájení v aplikaci  

Malé řídicí jednotky pro optimální řízení napájení

Jádro řízení zařízení pro výrobu energie tvoří řídicí jednotky Inline stovkové výkonové třídy, které jsou naprogramovány podle IEC 61131.

Pro malé řídicí jednotky je k dispozici rozsáhlé portfolio rozšiřujících modulů. Provozovatelé parku mohou toto řešení optimálně přizpůsobit požadavkům příslušného fotovoltaického zařízení.

Integrace sítě

Přístroj pro měření energie v aplikaci  

Přístroj pro měření energie zaznamenává důležité veličiny fotovoltaického zařízení

S přístroji pro měření energie způsobilými pro síť dohlížíte na elektrické veličiny centrálně přímo na místě. Všechny relevantní veličiny vašeho fotovoltaického zařízení můžete sbírat pomocí malé řídicí jednotky a ověřovat v databázi SQL.

S přístroji pro měření energie od společnosti Phoenix Contact získáte vhodné řešení pro optimální integraci vašeho fotovoltaického zařízení do sítě.

Vedení provozu

Rozhraní pro vedení provozu fotovoltaických zařízení  

Grafické znázornění softwarového řízení dat

Phoenix Contact nabízí softwarové řízení dat nezávislé na výrobci pro záznam, archivaci a vyhodnocení přímých nebo vypočítaných provozních dat.

Grafické znázornění trendů a protokolování vybraných parametrů umožňují efektivní a rozsáhlé vedení provozu fotovoltaických zařízení.

Řízení napájení pro stabilní elektrické sítě

Vedle připojení k řízení napájení provozovatele sítě představuje velkou výzvu individuální řízení jalového výkonu.

Síťové parametry u bodu síťového připojení jsou zaznamenány měřicími přístroji a předány k centrálnímu ovladači zařízení pro výrobu energie. Poté jsou hodnoty vypočítané z řízení jalového výkonu zaslány k měniči instalovanému v zařízení.

Řízení napájení pro fotovoltaická zařízení  

Spolehlivé řízení napájení díky inteligentním komponentům automatizace od společnosti Phoenix Contact

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít