Síťové propojení světlovodnými vlákny

Síťové propojení světlovodnými vlákny

Odolné vůči poruchám a výkonné

Přenos dat přes světlovodná vlákna.

Naše optické konvertory podporují komunikační protokoly PROFIBUS, Modbus/RTU, Ethernet a rozhraní RS-232 a RS-485, které jsou běžné v telemechanice. Elektromagnetická odolnost proti rušení, mimořádné kvalitní galvanické oddělení optických tras a realizovatelné vzdálenosti do 45 km jsou hlavními výhodami ve srovnání s konvenčním přenosem dat přes měděné vodiče. Získejte tyto výhody pro vaše náročné aplikace dálkového ovládání.

Vaše výhody

  • Automatické sledování a zobrazení kvality optického signálu
  • Upozornění na poruchu přes beznapěťový spínací kontakt
  • Zobrazení provozního stavu pomocí diagnostických LED diod
  • Robustní přístroje s rozšířeným teplotním rozsahem
  • Schválení specifická pro přístroj: ATEX, UL HazLoc, provoz v nadmořské výšce do 5000 m

Modulární rozbočovač PSI-MOS

Všechny konvertory PIS-MOS mají modulární konstrukci. Se systémovým napájením a dalšími zařízeními mohou být sloučeny do modulárního rozbočovače.

Rozbočovač polní sběrnice  

Možnost libovolné kombinace mědi a světlovodných vláken

Rychlá diagnostika v případě poruchy

Topologie optické sítě  

Redundantní síťové propojení pomocí optických konvertorů médií

Kromě mnoha diagnostických LED diod disponuje konvertor médií funkci link management (Link Fault Pass Through). Zajišťuje trvalé sledování připojení. Obě strany síťového propojení okamžitě rozpoznají ztrátu spojení. Celé spojení na optické trase se tak chová stejně transparentně, jako je tomu při komunikaci výhradně po měděných kabelech. Po přerušení sítě dojde k vypnutí přenosové trasy. Lze přímo použít mechanismy redundance.

Signalizace funkce FEF (Far End Fault) na mediálních konvertorech umožňuje navíc při ztrátě spojení lokalizaci chybného segmentu.

Komunikace s odlehlými zařízeními prostřednictvím světlovodných vláken

Topologie optické sítě  

Síťové propojení odlehlých zařízení prostřednictvím světlovodných vláken

Jednou z výhod optického přenosu dat je zvýšení maximálního dosahu. S ethernetovou komunikací po měděných kabelech lze mezi dvěma účastníky překlenout vzdálenost přibližně 100 metrů.

Tato vzdálenost je dostatečná pro malá zařízení, ale při komunikaci s odlehlými zařízeními je nedostatečná. Pokud však budete používat optické kabely a průmyslové konvertory médií nebo přepínače, lze snadno překonat vzdálenosti několika kilometrů od bodu k bodu.

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít