Alarm přes mobilní rádiovou síť

Alarm přes mobilní rádiovou síť

Zabránění výpadkům

Vždy aktuální stav i bez stálého spojení.

Sledujte analogové a digitální hodnoty jednoduše a bezpečně přes mobilní rádiovou síť. Kompaktní systém hlášení TC MOBILE I/O X200 vás bude i v poli informovat o aktuálním stavu nebo chybách vašeho zařízení. Mobilní radiové směrovače a řídicí jednotka s integrovaným modemem ILC 151 GSM/GPRS tuto možnost spojí do svého hlavního úkolu.

Se všemi řešeními můžete posílat textové zprávy prostřednictvím SMS nebo e-mailů a nastavit spínací výstupy, např. k aktivaci stroje. Tímto způsobem zabráníte poškození nebo prostojům a vyhnete se nákladným servisním zásahům na místě.

Vaše výhody

  • Snížení prostojů strojů a zařízení díky automatickému spuštění alarmu prostřednictvím sms a e-mailu
  • Snížení nákladů na komunikaci pomocí spouštění alarmu v závislosti na události
  • Jako člen spojení vám bude postačovat běžný mobilní telefon
  • Mobilní sítě jsou dostupné na celém světě
  • Integrace do stávajících řídicích systémů

Síť přes SMS

Alarm přes mobilní rádiovou síť  

SMS zprávy poskytují člověku a stroji přístup k alarmům a spínáním

Také v dnešní době nabízí spouštění alarmu v případě výskytu chyb a kritických prahových hodnot prostřednictvím technologie SMS jisté výhody v porovnání s moderními komunikačními metodami. SMS zprávy lze přenášet také při nedostatečném signálu, kdy hlasová a datová komunikace již není spolehlivá. Tímto způsobem je zaručena dostupnost v poli i za nepříznivých příjmových podmínek.

Technologie nabízí řešení i pro případy, kdy výstražné hlášení nemá být zasláno technikovi v poli, ale správě alarmů řídicího systému. Pomocí řídicí jednotky a mobilního rádiového směrovače od společnosti Phoenix Contact lze prostřednictvím funkčního bloku RESY+ přijímat SMS zprávy a dále je předávat do řídicího systému například pomocí rozhraní OPC.

Bezplatná aplikace pro systém hlášení TC Mobile I/O X200

Aplikace TC Mobile I/O  

Pomocí aplikace TC MOBILE I/O můžete odesílat spínací příkazy prostřednictvím SMS a ušetříte si psaní SMS zpráv

Po doručení alarmů prostřednictvím SMS je nutno tyto alarmy odstranit. Jednoduchým potvrzením chyby nebo příkazem pro restartování pomocí příkazu SMS lze chyby případně přímo opravit a vyhnout se výjezdu k zařízení, nebo naplánovat včasnou údržbu.

Aplikace TC Mobile I/O (pro iOS a Android) přitom ještě více usnadňuje manipulaci s TC Mobile I/O X200 a ušetří vám psaní SMS zpráv. Výstupy tak můžete pohodlně spínat stisknutím tlačítka a kdykoli si můžete vyvolat přehled o stavu svého přístroje.

Vynikající produkty

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít