Řadové svornice pro rychlé propojení

Řadové svornice pro rychlé propojení

Rychlé připojení vodiče

Od průchozí svornice až po funkční svornici – vždy ideální svornice pro vaši aplikaci

Vaše výhody

  • Rychlá a flexibilní montáž a uvedení do provozu díky zásuvným řešením připojení
  • Zkrácení doby propojení až o 60 % s technikou zářezového spoje
  • Propojení bez použití nářadí a až o 50 % nižší zásuvná síla s technikou připojení push-in
  • Úspora nákladů na skladování díky standardizovanému příslušenství
  • Řadové svornice testovány podle normy EN 50155

Aplikace

Kolejová vozidla procházejí v pravidelných intervalech údržbou. Cílem je kromě zajištění provozní bezpečnosti vrátit vozidlo co nejrychleji zpět do provozu.

Proto musí být rychle vyměněny komponenty, které již neodpovídají technickým požadavkům nebo jejichž zaručená životnost překračuje příští interval údržby.

Řešení

Při výměně elektrických komponentů se uplatňují především zásuvné řadové svornice. Významné výhody pro propojení přinášejí rychlá technika připojení IDC a technika připojení push-in.

Zásuvné svornice pro propojení modulů

Zásuvná řešení připojení COMBI  

Zásuvná řešení připojení COMBI

Pokud se naráz vyměňují kompletní moduly, jsou zásuvné svornice od společnosti Phoenix Contact vhodným řešením. Moduly je možné již při přípravě opatřit konektory COMBI. Propojení na místě je pak mnohem rychlejší a díky individuálním možnostem kódování konektorů je bezchybné.

Konektory COMBI jsou v nabídce, stejně jako řadové svornice, ve šroubových, pružinových, zářezových technikách připojení a technice připojení push-in. Se jmenovitými daty do 41 A a 1000 V existuje jeden zásuvný systém pro signálové a výkonové zapojení. Přitom systém odolává nejvyšším vibračním nárokům. Svornice i konektory jsou v provedení bezpečném při dotyku prstem. V nabídce je obsáhlé příslušenství od pojistek až po připojení stínění.

Svornice rychlého připojení

Řadové svornice s technikou zářezového spoje  

Zkrácení doby propojení se svornicemi rychlého připojení

Charakteristickým znakem techniky zářezového spoje je patentovaný kontakt proříznutí. Není nutné vodič odizolovávat. V jednom pracovním kroku provedete bezpečné spojení kontaktů a propojení vodiče přes kyvnou páku šetřící místo prostřednictvím šroubováku.

Jelikož jsou vodiče připojeny bez předběžné úpravy, dosahuje časová úspora až 60 % ve srovnání s ostatními typy připojení. Řadové svornice s technikou zářezového spoje se ideálně hodí i pro aplikace náročné na prostor.

Připojovací svornice push-in

Řadové svornice s technikou připojení push-in  

Propojení bez použití nástrojů s technikou připojení push-in

Předností techniky připojení push-in je velmi lehké, přímé zasunutí. Až o 50 % nižší zásuvná síla a propojení bez použití nářadí usnadňují personálu údržby manipulaci a kromě toho zkrátí celkovou dobu údržby.

Přípojka push-in však boduje nejen v případě instalace. Ani při výměně komponentů nepotřebujete žádné speciální nástroje. S integrovaným ovládacím tlačítkem uvolníte připojené vodiče snadno a rychle.

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít