Napájecí zdroje pro zařízení na vytápění výhybek

Bezpečné zásobování energií

Bezpečné zásobování energií

Napájecí zdroj pro systémy bezpečnostní techniky

Vaše výhody

  • Rychlá iniciace standardních jističů vedení prostřednictvím technologie SFB (Selective Fuse Breaking Technology)
  • Předcházení chybám díky preventivní kontrole funkcí
  • Spolehlivé spouštění chodu těžkých zátěží přes statickou výkonovou rezervu POWER BOOST
  • Široké spektrum použití díky širokému teplotnímu rozsahu -40 °C až +70 °C
  • Testováno podle normy EN 50155

Aplikace

Redundantní struktura napájení s QUINT POWER  

Redundantní struktura napájení s QUINT POWER

Výhybky jsou vystaveny extrémním povětrnostním vlivům. Aby byla jejich funkčnost zajištěna i v zimě, jsou vybaveny zařízeními pro vytápění. Řízení i vytápění výhybek musí být spolehlivě napájeno 24V stejnosměrným napětím. To probíhá přes redundantní strukturu spojení.

Aby se maximalizovala provozní bezpečnost, musí být paralelně zapojené 24V síťové zdroje napájeny ze dvou nezávislých sítí. Dráha má přitom k dispozici 230 V s 16,7 Hz, které generuje transformátor z 15kV napětí trakčního vedení. Dále se využívá 230 V s 50 Hz z energetického podniku.

Řešení

Napájecí zdroje konstrukční řady QUINT POWER  

Napájecí zdroje konstrukční řady QUINT POWER

Společnost Phoenix Contact nabízí s přístroji řady QUINT POWER napájecí zdroje vhodné pro použití v signalizační technice. Čtyři moduly s jmenovitým výstupním proudem 5 až 20 A splňují normu pro železniční aplikace EN 50155 a hodí se pro použití v kolejových vozidlech.

Komponenty, které se používají v signalizační technice, by měly být odolné vůči vibracím a nárazům a kromě toho také vůči vlivům okolí. Tyto komponenty vystavovány extrémnímu horku nebo zimě, vlhkému nebo suchému vzduchu – my máme v nabídce produkty pro signalizační techniku, které odpovídají zvýšeným nárokům a vyznačují se kvalitou, spolehlivostí a robustností.

Spolehlivý provoz od vstupní frekvence 16,7 Hz

Síťové zdroje jsou vhodné pro provoz s 16,7 Hz na vstupu. Přes transformátor se využije napětí z trakčního vedení. Všechny napájecí zdroje jsou spínány paralelně, aby bylo možné zvýšit výkon nebo konstruovat sekundární systémy.

Napájecí zdroje QUINT POWER jsou velmi robustní. Všechny moduly s certifikací dle normy EN 50155 disponují širokým teplotním rozsahem -40 °C až +70 °C. Technologie SFB (Selective Fuse Breaking Technology) dodává 12ms až šestinásobný jmenovitý proud k iniciaci standardního jističe vedení. Chybné proudové obvody jsou selektivně odpojeny, chyba je vymezena a důležité části zařízení zůstávají v provozu.

Preventivní kontrola funkce

Rozsáhlá diagnostika je zajištěna neustálým dohledem výstupního napětí a proudu. Tento preventivní dohled funkcí zobrazuje kritické provozní stavy a hlásí je řídicí jednotce, dříve než dojde k poruše.

QUINT POWER s ochranným lakováním

Napájecí zdroje v železničním průmyslu  

Napájecí zdroje splňují nejvyšší požadavky.

Ochranné lakování karet spojů zajišťuje spolehlivý provoz napájecího zdroje i při extrémních podmínkách okolí, jako je prach, korozivní plyny nebo 100% vlhkost vzduchu.

Moduly QUINT POWER spolehlivě chrání před výpadky:

  • způsobené plazivými proudy v důsledku koroze, které se mohou vyskytnout především v prostředí s více než 60% vlhkostí vzduchu,
  • způsobené elektrochemickou migrací, při níž se na desce plošných spojů tvoří vlhký film, který napadá vodiče a pájkové materiály.

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít