Světlovodné vlákno pro komunikační sítě

Světlovodné vlákno pro komunikační sítě

Velký dosah, maximální odolnost proti rušení

Technologie světlovodu – ideální pro bezporuchové spojení a přemostění velkých vzdáleností

Vaše výhody

  • Nejvyšší odolnost proti rušení také v důsledku extrémních elektromagnetických vlivů – díky optickému přenosu
  • Maximální přenosové vzdálenosti při současně nejvyšší přenosové rychlosti díky technologii světlovodu
  • Automatická příčná kabeláž přes konektory sběrnice na nosnou lištu umožňující modulární konstrukci stanice

Aplikace

Spojka dálkové trati sever-jih v Berlíně vede přes Hlavní nádraží a Potsdamer Platz až k nádraží Südkreuz. Komunikační síť pro napájení středním napětím spojuje 17 dílčích stanic podél celé železniční trasy.

Řešení

Komunikační síť pro napájení středním napětím byla zřízena na bázi světlovodného vlákna. Výhodami technologie světlovodu je oddělení potenciálů a odolnost vůči poruchám vyvolaným elektromagnetickým polem, obzvláště v okolí 10kV rozvaděčů. V každé stanici se o elektrické napájení stará několik rozvaděčů středního napětí. Dílčí stanice se nacházejí v bezprostřední blízkosti nádraží a na strategických místech podél spojky sever-jih.

Technologie světlovodu od společnosti Phoenix Contact slouží k propojení dílčích stanic s nadřazeným řídicím systémem a ke komunikaci mezi místními řídicími jednotkami a ochrannými a řídicími přístroji polí středního napětí.

Modularita a permanentní stavové hlášení

Systém světlovodných vláken PSI-MOS si vás získá modularitou a permanentním vyhodnocováním výkonu optického příjmu. Proto není zapotřebí komplikované vyměřování optických tras.

Přímý ukazatel výkonu optického příjmu prostřednictvím čtyřstupňového sloupcového grafu na přístrojích umožňuje i nezaškolenému personálu kvalitativní dlouhodobé vyhodnocení optických tras bez nutnosti drahého vybavení.

Bezporuchová datová komunikace na velké vzdálenosti

Optický konvertor PSI-MOS  

Moduly PSI-MOS přímo zobrazují kvalitu signálu.

Optické konvertory PSI-MOS se hodí zejména pro zařízení, u kterých se vyžadují velké přenosové vzdálenosti a vysoká odolnost vůči poruchám vyvolaným elektromagnetickými vlivy. Modulární konstrukce umožňuje realizaci individuálních komunikačních rozbočovačů. Můžete tak využít libovolné topologie, např. liniovou, hvězdicovou či redundantní kruhy.

S rozbočovačem PROFIBUS je možné jednoduše kombinovat všechna přenosová média. Konektory sběrnice na nosnou lištu propojí přístroje. Rychle a jednoduše tak realizujete vhodné řešení z kombinace mědi, světlovodného vlákna, bezdrátového přenosu a SHDSL.

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít