Řešení kabeláže pro řízení vlaku

Řešení kabeláže pro řízení vlaku

Bezpečná a bezporuchová síť

S oddělovači sítě Ethernet a zastříknutými konektory pro bezporuchové systémy řízení.

Vaše výhody: zastříknuté konektory

  • Rychlá instalace prostřednictvím konektoru SPEEDCON M12
  • Konektory a vedení vhodné pro železniční aplikace díky výběru materiálu podle normy EN 45545-2
  • Bezpečné zajištění díky speciální vibrační brzdě
  • Odolný vůči teplotním vlivům a výkyvům – testováno na rozšířený teplotní rozsah

Vaše výhody: FL ISOLATOR M12

  • Spolehlivá ochrana síťových komponentů prostřednictvím galvanického oddělení při rozdílech potenciálu do 4 kV
  • Technika připojení M12 odolná vůči vibracím s rychlospojkou SPEEDCON
  • Atest pro železniční aplikace (pojízdný materiál) podle norem EN 50155 a EN 50121

Aplikace

Řídicí systém vlaku  

Řídicí systém vlaku

Řídicí systém vlaku je často vystavěn hierarchicky. Je tvořen několika úrovněmi řízení s rozdílnými funkcemi a požadavky.

Vlaková sběrnice
Nejvyšší řídicí úroveň, takzvaná sběrnice vlaku, překlene celý vlak a umožňuje soustavnou datovou komunikaci napříč všemi částmi vlaku. Jelikož jsou zde přenosové rychlosti mírnější, realizuje se komunikace přes síť Ethernet kategorie 5. Řídicí úroveň je relevantní z hlediska bezpečnosti a atestu a musí být dlouhodobě zajištěna její dostupnost. Proto se kladou vysoké nároky na kabeláž a na ostatní komponenty infrastruktury.

Sběrnice vozidla
Druhá úroveň, sběrnice vozidla, je připojena ke sběrnici vlaku a představuje řídicí úroveň. Na této úrovni probíhá řízení funkcí vlaku a bezpečnostní dohled například brzd, dveří nebo klimatizace. Požadavky na tuto úroveň jsou z hlediska bezpečnosti, atestu a dostupnosti stejné jako na sběrnici vlaku. Technicky se to často provádí na bázi sítě PROFINET kategorie 5.

Doplňkové systémy
Ve vlaku jsou další systémy, které nejsou relevantní z hlediska bezpečnosti nebo atestu. Ty se připojují přes brány ve vozidle. Patří sem jazyk a informace (palubní radiostanice nebo rychlost), dohled (kamery) nebo média na palubě (internet). V popředí zde stojí dostupnost a požadavek vyšší přenosové rychlosti – bezpečnost či atest zde nehrají roli. Proto se v těchto případech často používá 10gigabitová síť Ethernet kategorie 6A.

Řešení

Řada M12 RAIL  

Zastříknuté konektory řady M12 RAIL

 

Zastříknuté konektory řady M12 RAIL od společnosti Phoenix Contact nabízejí pro všechny úrovně řízení ve vlaku spolehlivý systém kabeláže, například:

  • kabeláž senzorů/aktorů v kódování A,
  • kabeláž Ethernetu/PROFINETU v 4pólovém provedení s kódováním D,
  • M12 s kódováním X pro vysoké přenosové rychlosti (10 GBit/s).

Přitom se klade důraz především na vhodnost použitých plastových materiálů a vedení vzhledem k chování při hoření. Tyto materiály splňují požadavky normy EN 45545-2, a mohou být proto bez problémů použity ve vlaku.

Jako partner pro železniční průmysl nabízí společnost Phoenix Contact zastříknutá vedení M12, která jsou plně elektricky testována. Odpadá náročné a nákladné hledání chyb v kolejovém vozidle, jak je to běžné u ručního osazení.

IZOLÁTOR FL  

IZOLÁTOR FL zvyšuje odolnost proti rušení interní sítě

IZOLÁTOR FL tvoří uvnitř měděného datového vedení Ethernet dělicí místo galvanického oddělení. S vysoce kvalitním oddělením do 4 kV se odolnost proti rušením při průmyslovém namáhání významně zvyšuje.

Síťové komponenty a drahé přístroje jsou chráněny vůči rozdílům potenciálů. Možné přenosové rychlosti dosahují 10/100 MBit/s. Pasivní přístroj je bez napájecího zdroje okamžitě připraven k použití. Navíc je IZOLÁTOR FL integrován do sítě před účastníky, které chrání, nebo před a za spoje vozu. To zabraňuje vyrovnání rozdílných potenciálů mezi jednotlivými částmi vlaku přes ethernetové vedení.

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít