Digitální transformace – otevřená architektura

Digitální transformace – otevřená architektura

Otevřený, bezpečný, škálovatelný

Společnost Phoenix Contact vám nabízí řešení automatizace zabezpečené do budoucna s neomezenými možnostmi.

V procesním průmyslu má procesní bezpečnost a dostupnost zařízení nejvyšší prioritu. Proto je nutné, aby zaměstnanci mohli věnovat plnou pozornost klíčovým procesům. Řešení automatizace, která mají za cíl analýzu a optimalizaci dat, nesmí v žádném případě ovlivnit klíčový proces. Nové koncepty také musí rozšiřovat osvědčenou automatizační pyramidu.

Architektura NAMUR Open Architecture (NOA) popisuje, jak jsou data z inteligentních senzorů a aktorů načtena a vyhodnocována z úrovně pole až do cloudu v datové diodě, aniž by byla ohrožena dostupnost a bezpečnost systému. NOA předpokládá použití otevřených, bezpečných a škálovatelných systémů v procesním průmyslu, jako je naše otevřená řídicí platforma PLCnext Technology v kombinaci Proficloud.

Vaše výhody

  • Optimalizace procesů a předvídavá údržba díky datové analýze a výpočtům v cloudu
  • Časové úspory průběhů procesu díky cílenému řízení údržby a inspekčním prohlídkám
  • Úspory zdrojů při kontrolních prohlídkách díky zprávám push s údržbou podle priority
  • Zvýšení kvality produktu díky zamezení neplánovaným odstávkám a včasnému rozpoznání odchylek v procesu

Dohled nad objekty infrastruktury zvyšuje dostupnost a optimalizuje údržbu

PLCnext Technology v procesním průmyslu  

PLCnext Technology v procesním průmyslu

Otevřená řídicí platforma PLCnext Technology založená na Linuxu umožňuje načtení HART dat a jiných protokolů paralelně a bez ovlivnění řízení procesu. Data lze přenášet v původní formě anebo po zpracování řídicí jednotkou se serverem OPC-UA dále na Proficloud.

Díky otevřenosti řídicí platformy lze do systému dodatečně integrovat také Apps třetích poskytovatelů, např. výrobců senzorů/aktorů. Inteligentní algoritmy vyhodnocují nasbíraná data a odvodí smysluplné koncepty údržby. S ekosystémem PLCnext Technology je snadné sledování a optimalizace, stejně jako prediktivní údržba – aniž by to ovlivnilo klíčový proces.

Automatizační řešení zabezpečené do budoucna – zesítěné, flexibilní a otevřené

PLCnext Technology – Designed by Phoenix Contact  

PLCnext Technology – Designed by Phoenix Contact

PLCnext Technology umožňuje kombinovat programové sekvence různých programovacích jazyků v reálném čase. Task-Handling s ohlášeným patentem spouští programové rutiny jako u klasického kódu IEC 61131. Programy vytvořené ve vyšších programovacích jazycích jako je např. C/C++ oder C# tak běží současně s programy IEC 61131.

PLC Next Technology zajišťuje konzistentní datovou výměnu a synchronní provedení programového kódu a automaticky zajišťuje deterministický běh programů vyšších programovacích jazyků. Vývojáři proto mohou pracovat paralelně a nezávisle na sobě, mohou si vybrat programovací jazyk a pracovat tak každý zvlášť na jednotlivých částech složité aplikace. Takto lze know-how expertů na programování IEC 61131 spojit s novými myšlenkami a programovými částmi ze světa programování ve vyšších programovacích jazycích a se znalostmi mladých vývojářů z prostředí IT.

Cloudové řešení rozšiřuje možnosti automatizace

Proficloud od Phoenix Contact  

Proficloud od Phoenix Contact

Všechny řídicí jednotky PLCnext nabízejí přímé spojení k průmyslovému cloudovému systému Proficloud blízkému poli. Díky hluboké integraci Proficloud do platformy PLCnext Technology je jednoduše umožněno použití digitálních služeb s vysokou přidanou hodnotou – např. datové analýzy nebo prediktivní údržby.

Ani pro šifrování nebo ověření není potřebný žádný inženýrský přístup, protože přenos dat z řídicí platformy do cloudu probíhá automaticky. Řídicí systémy jsou tímto odbřemeněny.

PLCnext Technology vyhrála Achema Innovation Award 2018

Achema Innovation Award

PLCnext Technology – oceněna Achema Innovation Award 2018

PLCnext Technology byla 12. června 2018 v kategorii techniky MaR a procesní automatizace oceněna Achema Innovation Award. Z pěti vybraných kandidátů v celkem osmi kategoriích a třech zvláštních kategoriích byl vždy vybrán nejinovativnější výzkum.

Na slavnostním ceremoniálu získala společnost Phoenix Contact certifikát a žádanou cenu za novou, inovativní řídicí platformu. Děkujeme za toto ocenění a jsme velmi rádi.

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít