Prediktivní údržba – řešení pro správu čerpadel a motorů

Čerpadla a motory

Komplexní dohled

Minimalizuje své náklady na údržbu spotřebu energie pomocí zařízení PumpMonitor od společnosti Phoenix Contact.

Základní součástí digitalizace v kontextu Průmyslu 4.0 je sledování a optimalizace údržby a řízení spotřeby energie. Společnost Phoenix Contact nabízí v zařízení PumpMonitor řešení pro komplexní monitorování čerpadel a motorů.

Průběžné určování aktuální potřeby údržby sledováním podstatných mechanických, elektrických a hydrodynamických veličin vám umožní prediktivní údržbu a snížení nákladů na energii u vašeho zařízení.

Vaše výhody

  • Minimalizace nákladů na údržbu díky prediktivní údržbě sledováním mechanických, elektrických a hydrodynamických veličin
  • Snížení spotřeby energie sledováním účinnosti zařízení a optimálního pracovního bodu
  • Zvýšení dostupnosti zařízení na základě analýzy vibrací a obrazu ložisek

Online monitorování stavu

Webová vizualizace stavu zařízení na dotykovém panelu  

Označení naměřených veličin podle stavu: OK (zelená), výstraha (žlutá), poplach (červená)

Naše řešení PumpMonitor zahrnuje webovou vizualizaci s inteligentní funkcí semaforu. Díky barevnému znázornění lze stav vašeho zařízení rychle a snadno vizuálně zachytit.

Umožňuje vám okamžitě rozpoznat stav vašeho zařízení a okamžitě reagovat v případě poruchy. Minimalizujte náklady na údržbu s pomocí prediktivní údržby.

Efektivní provoz zařízení

Vodní čerpadla  

Zvýšená dostupnost systému díky komplexnímu monitorování čerpadel a motorů

PumpMonitor vám umožňuje snížit náklady na energii využíváním zařízení s ohledem na zátěž. Energeticky efektivní provoz je zajištěn stanovením optimální účinnosti zařízení.

Záznam hydrodynamických veličin umožňuje prodloužení doby životnosti zařízení. Nepřetržitým sledováním vibrací dochází ke včasné detekci turbulencí a kavitací a zamezení jejich vzniku.

Inteligentní síťové propojení

Přístup k údajům přes PROFICLOUD  

PROFICLOUD umožňuje inteligentní síťové propojení a analýzu dat

Díky integraci zařízení PumpMonitor do PROFICLOUDu od společnosti Phoenix Contact můžete ke svým údajům přistupovat kdykoli a kdekoli.

Inteligentní síťové propojení otevírá další možnosti analýzy vašich měřených veličin. Realizujte se zařízením PumpMonitor komplexní řízení životního cyklu vašeho zařízení.

Snadná realizace prediktivní údržby pro vaše zařízení

Řešení skříňového rozváděče PumpMonitor  

Rychlá a snadná parametrizace díky integrovanému dotykovému panelu

V zařízení PumpMonitor od společnosti Phoenix Contact získáte řešení skříňového rozvaděče, které je připravené k instalaci.

Integrovaný modul snímače zaznamenává vibrace ložisek a stroje. Řízení systému podle potřeby s pomocí zařízení PumpMonitor minimalizuje provozní spotřebu energie vašeho systému.

Integrace do nadřazeného řídícímu systému je standardizována s pomocí komunikace PROFINET nebo OPC. Alternativně je možná také integrace do PROFICLOUDu.

Technické údaje

Další podrobnosti o našem řešení prediktivní údržby najdete v e-shopu.

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít