Monitorování průsaků

Monitorování průsaků

Průběžný dohled

S řešeními od společnosti Phoenix Contact můžete bezpečně připojit vzdálené měřicí stanice.

Průsaky z potrubí mohou mít nedozírné následky. Mezi časté příčiny patří nejen opotřebení, ale také neoprávněný přístup k palivu dopravovanému potrubím. Sledování těchto často rozsáhlých částí zařízení je proto důležité.

K detekci průsaků je podél potrubí nutno měřit tlak, teplotu a průtok. Spolehlivý přenos na krátkou vzdálenost mezi měřicí stanicí a centrální jednotkou zajišťuje náš rádiový systém. Pro větší vzdálenosti je vhodný mobilní přenosový systém s bezpečnostním směrovačem. Směrovač zajišťuje zabezpečené připojení VPN přes internet.

Společnost Phoenix Contact nabízí řešení skříňového rozvaděče, které je připraveno k instalaci, a které převezme všechny potřebné úkoly monitorování průsaku.

Vaše výhody

  • Připojení vzdálených součástí zařízení díky zabezpečenému přenosu přes internet
  • Předběžné zpracování naměřených údajů v lokálním řadiči umožňuje přesnější záznam maximálních hodnot a snižuje objem dat
  • Jednotný čas na řadičích na základě časové synchronizace pomocí služby NTP serveru bezpečnostního směrovače mGuard

Snadná realizace se standardními komponenty

Internetový přenos dat pro monitorování průsaků

Několik stanic podél potrubí zaznamenává veličiny a odesílá je internetem přes VPN tunel na server řídicí stanice. Řadiče stanic jsou synchronizovány v čase a mohou také zajišťovat předběžné zpracování signálů. Přes izolační bariéry jsou signální vedení zavedeny do oblasti s nebezpečím výbuchu.

Rozvaděč pro záznam naměřených údajů  

Společnost Phoenix Contact vám nabízí předem osazený rozvaděč pro záznam naměřených údajů

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít