Monitorování hladiny

Monitorování hladiny

Pro vysokou dostupnost systému

S monitorováním hladiny od společnosti Phoenix Contact včas rozpoznáte odchylky důležitých parametrů zařízení, ohlásíte je nebo cíleně vypnete části zařízení.

Soubory nádrží často obsahují nádrže různých velikostí, někdy s objemem převyšujícím 30 000 m³. Plnění a vypouštění nádrží je nutné sledovat, což vyžaduje instalaci spolehlivé ochrany před přetečením.

S řešením od firmy Phoenix Contact budete mít nepřetržitý přehled o hladině, teplotě a tlaku. Systém z různých senzorů, případně i v oblasti s nebezpečím výbuchu, přijímá příslušné měřené hodnoty. Nabízíme vám vhodný balíček řídicích, komunikačních technologií a funkčně bezpečných komponent pro přenos a zpracování signálů a rychlou reakci.

Vaše výhody

  • Ověřená bezpečnost s certifikovanou technikou SIL pro ochranu před přetečením
  • Standardizovaná komunikace snímačů s V/V technologií podle NAMUR
  • Partner pro monitorování nádrží a ventilů díky širokému portfoliu, řešením a oborovému know-how
  • Testované komponenty s mezinárodními schváleními Ex

Jednoduchá ochrana proti přetečení s certifikovanými komponenty i bez bezpečnostní řídicí jednotky

Okamžitá detekce odchylek

Monitorování hladiny  

Monitorování hladiny

Funkčně bezpečné snímače detekují hladinu a hlásí nebezpečný stav.

S bezpečnými relé mezních hodnot dojde k uzavření napouštěcího ventilu. Díky pojistným ventilům s uzavíracími pružinami se přívod do nádrže spolehlivě uzavře a zamezí se přetečení.

Prostorově úsporné a bezpečné komponenty pro funkční bezpečnost

Technologie ovládacího řízení a bezpečnostní komponenty na ochranu před přetečením  

Technologie ovládacího řízení a bezpečnostní komponenty na ochranu před přetečením

Rodiny Ex i oddělovacích zesilovačů MACX Analog Ex a MACX Safety Ex mají schválení ATEX příp. IECEx a všechny mají certifikaci SIL. MACX Analog Ex vám nabízí jedno- a dvoukanálové oddělovače signálu Ex i s konstrukční šířkou pouhých 12,5 mm.

Pro bezpečné zapínání a vypínání nabízíme certifikované spojovací relé s nuceně vedenými kontakty. Pro zpracovatelský i strojírenský průmysl: V případě nouze je nutné zajistit spolehlivý přenos signálu.

Škálovatelné automatizační moduly pro monitorování nádrží

Se širokým portfoliem techniky s certifikací SIL pro funkční bezpečnost, oddělovacími zesilovači Ex-i a modulárními řídicími systémy vytvoříte efektivní řízení stavu hladiny. Souběžně s regulací stavu hladiny se instaluje ochrana před přetečením, která v případě nouze aktivuje bezpečnostní ventil a okamžitě spolehlivě přeruší přívod do nádrže.

Monitorování hladiny  

Monitorování hladiny s testovanými komponenty a mezinárodními schváleními Ex

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít