Správný tlak: jiskrově bezpečné oddělovače signálu u MAN Turbo

MAN Turbo Zürich: kompresory pro ropný průmysl a plynárenství

S téměř 50000 spolupracovníky je skupina MAN celosvětově vedoucím výrobcem užitkových vozů, motorů a dalších produktů z oblasti konstrukce strojů a zařízení

V Curychu se nachází MAN Turbo AG Schweiz. 700 specialistů se zde zabývá mimo jiné vývojem a výrobou kompresorů pro ropný průmysl a plynárenství.

Aplikace

Kompresory jsou nezbytné pro hospodárnou přepravu ropy a plynu pomocí ropovodu.

Pro přenos signálu procesních dat ze zóny ohrožené výbuchem k řídicí jednotce v bezpečné oblasti využívá výrobce jiskrově bezpečné moduly rozhraní řady MACX Analog Ex od společnosti Phoenix Contact.

Moduly se používají mimo jiné v rafinerii na úpravu ropy v Turkmenistánu a na ropné plošině v Brazílii

Řešení

Kompresor MAN s moduly INTERFACE od společnosti Phoenix Contact  

Kompresor MAN s moduly INTERFACE od společnosti Phoenix Contact

Oddělovací zesilovač pro přenos teplotních dat ze zóny ohrožené výbuchem byl v rozvaděčích zapotřebí: společnost MAN Turbo se rozhodla pro jiskrově bezpečné teplotní převodníky MCR-EX-SL-RTD-I z rodiny produktů MACX od společnosti Phoenix Contact Tagelswangen.

Analogové moduly Ex sestávají z kompletní řady jedno a dvoukanálových oddělovačů signálu pro oblast s nebezpečím výbuchu: Analog In, Analog Out, Digital In, Digital Out, teplotní a příslušenství.

Inovativní konektor na nosnou lištu usnadňuje montáž, napájení a diagnostiku.

Typickou aplikací pro pouhých 12,5 mm širokých modulů je například měření tlaku, průtoku, vlhkosti, teploty, řízení regulačních ventilů a modulů ventilu prostřednictvím převodníku.

Přístroje jsou atestovány pro proudové obvody Ex-i do zóny 0 Ex (plyn) a 20 (prach), jakož i pro instalaci zóny 2 Ex (ATEX, IECEx, UL).

Inovativní koncept spínání zajšťuje přesný přenos při nejnižším ztrátovém výkonu. Atesty SIL (úroveň integrity zabezpečení) umožňují použití v bezpečnostních aplikacích.

Navíc je moduly možné snadno konfigurovat prostřednictvím jednotně standardizovaného rozhraní FDT/DTM (Field Device Tool/Device Type Manager).

Shrnutí

„V průběhu projektu jsme získali skvělou podporu odborníků ze společnosti Phoenix Contact, takže jsme svůj projekt mohli provést aktuálně a bez velkých přerušení“, pochvaluje si zodpovědný inženýr společnosti MAN. „To je právě u komplexních zařízení, která jsou realizována v zahraničí, mimořádně důležité.“

I pro budoucí projekty, jako další kompresorová zařízení, plánuje inženýr MAN použít produkty společnosti Phoenix Contact. Je velmi spokojený: „Tohoto kompetentního dodavatele interně doporučím dál.“

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít