Přepěťová ochrana pro zařízení v Chaj-nanu ohroženém nepříznivým počasím

Chaj-nan v Číně: výrobní zařízení pro styropor

Založení společnosti Hainan Shihua Jiasheng Chemical Company vychází z vývoje globálních výrobních kapacit styroporu a krátkodobé výroby.

Společnost vznikla na základě joint venture firem Hainan Shihua Petrochemical Company a Jiansu Jiasheng Chemical Company.

Cílem bylo zřízení FCC zařízení suchého plynu (Fluid Catalytic Cracking – fluidní katalytické krakování) s výrobou 80 000 tun styrolu ročně. Navíc měla být vytvořena potrubní síť mezi oběma mateřskými společnostmi.

Celková investice do projektu činila 390 milionů CNY s výnosem jedné miliardy CNY.

Společnost Hainan Shihua Jiasheng Chemical Company zvýšila i výnos celkového průmyslového odvětví. To znamená, že přispívá 100000 tunami styroporu ročně.

Aplikace

Společnost Hainan Shihua Jiasheng Chemical Company se nachází u jižní hranice Číny. Pro oblast jsou typické těžké bouřky a vichřice.

Ochrana před bleskem byla již na počátku plánování důležitým tématem. Vedoucí technolog, pan Jiang, se rozhodl pro použití svodičů přepětí od společnosti Phoenix Contact.

Řešení

Přepěťová ochrana v čínském Chaj-nanu  

Přepěťová ochrana ve více než 2000 prvcích

Společnost Hainan Shihua Jiasheng Chemical Company implementovala přepěťovou ochranu od společnosti Phoenix Contact u veškeré polní instrumentace a elektrického vybavení, u nástrojů kontrolního systému a napájecích zařízení.

Svodiči proudu blesku a svodiči přepětí od společnosti Phoenix Contact je vybaveno více než 2000 prvků.

Svodiče blesku FLASHTRAB FLT zajišťují ochranu napájení. Přepěťová ochrana z rodiny produktů VALVETRAB VAL a PLUGTRAB PT zabezpečuje kontrolní centrum. Svodiče PLUGTRAB S-PT zajišťují v jiskrově bezpečném provedení pro polní instalaci přenos citlivých dat měřicí, řídicí a regulační techniky.

Shrnutí

Výrobní středisko ethylbenzenu muselo mnohokrát odolat bouřkám a vichřicím. Poté, co byly instalovány ochranné přístroje od společnosti Phoenix Contact, již nedošlo k žádným problémům.

Pan Jiang říká: „To dokazuje vysokou kvalitu svodičů přepětí. Naše rozhodnutí je absolutně správné. Přál bych si, aby se společnost Phoenix Contact více věnovala bezpečnostním operacím v chemickém průmyslu.“

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít