Instalace polní sběrnice – jednoduchá údržba a rozšíření

Instalace polní sběrnice – jednoduchá údržba a rozšíření

Jednoduše vhodné

Kompaktní konstrukce šetří hmotnost a vytváří místo.

Vaše výhody: škálovatelné polní bariéry a přístrojoví vazební členové

  • Maximální dostupnost v případě chyby díky komponentům způsobilým hot-swap
  • Rychlá instalace díky předem propojeným a namontovaným polním připojovacím skříním
  • Nejjednodušší plánování segmetu bez nutnosti rezervy pro hardware
  • Snadná rozšířitelnost a průchodná modularita
  • Pro 4vodičové přístroje polní sběrnice jsou dostupné i varianty s rozvodem 24 V DC
  • Nízké náklady na skladování pouze díky třem objednacím číslům pro všechny aplikace

Vaše výhody: přípojná krabice polních přístrojů

  • Nejkratší doby výpadků díky možnosti připojení kabelu M12
  • Varianty pouzder pro instalace Ex a Non-Ex
  • Nízké náklady na skladování díky použití standardních kabelů polní sběrnice z bubnu

Aplikace

Při konstrukci instalace polní sběrnice v technologii procesů hraje dostupnost nejvýraznější roli. To platí pro Profibus PA i pro Foundation Fieldbus.

Polní bariéra a topologie
Použití segmentových protektorů, příp. polních bariér chrání sběrnicový segment například před zkraty v odbočných vedeních a poskytuje nezbytný druh ochrany. Obvyklé mnohokanálové polní bariéry mají však tu nevýhodu, že je nelze během výpadku jednosměrně vyměnit. Spíše je nutné u nejpoužívanější linkové topologie odpojit celý segment a vyměnit jednotlivé polní bariéry. To vše na úkor dostupnosti.

Vliv chyby na celý systém

Vliv chyby na celý systém

Polní kabeláž
I blízko procesu, při připojení polních přístrojů, existuje požadavek rychlé vyměnitelnosti osobou nevyškolenou v oboru, aby bylo možné případné výpadky zkrátit na minimum. Tato rychlá výměna je realizována zásuvkovými spojeními na polním přístroji – většinou M12 nebo 7/8 palců. Zní to velmi jednoduše. Často velmi drsné podmínky okolí (Atex, prach, kyseliny, leptavé plyny atd.) však použití konektorů osaditelných v poli neumožňují. Slabým místem je zde izolace mezi kabelem a konektorem.

Jsou-li používány konektory, vsázíme na pevně na kabely nastříknutá a proto trvale hustá
spojení. V důsledku různých vzdáleností mezi rozvodem pole a polními přístroji je však zapotřebí velké množství kabelů osazených výrobcem v různých délkách. Toto množství různých kabelů však nemůže být z hospodárných důvodů stále k dispozici. Zvýšené náklady na skladování a logistiku by byly nepřiměřené.

Řešení

Modulárně rozšířitelné polní bariéry  

Modulárně rozšířitelné polní bariéry

Škálovatelná úroveň pole
Phoenix Contact nabízí v oblasti polních bariér škálovatelný koncept instalace, který minimalizuje účinky chyb na segment a tím zvyšuje dostupnost zařízení. Aniž by došlo k narušení zbývajících účastníků polní sběrnice, je možné polní bariéry vyměnit za provozu nebo rozšířit segment Profibus PA, příp. Foundation Fieldbus.

Je to umožněno využitím konektoru montážní lišty, který je součástí obsahu dodávky každého relé. Konektor zajišťuje, aby příčná komunikace – jako u matiční desky – zůstala zachována i poté, co byl odstraněn jednotlivý přístrojový vazební člen. Kromě toho slouží pro rozšíření segmentu, aniž by byl narušen provoz již dostupných přístrojů.

Polní připojovací skříně s modulárně rozšířitelnými polními bariérami  

Polní připojovací skříně s modulárně rozšířitelnými polními bariérami

Nabízíme vám nejen všechny nezbytné komponenty jako přístrojový vazební člen, polní bariéry, přepěťovou ochranu a kabely polní sběrnice, ale také polní připojovací skříně připravené k instalaci
(junction boxes).

Jsou buď předem připravené pro individuální konstrukci nebo již kompletně osazeny a předem propojeny všemi nezbytnými polními bariérami. Polní připojovací skříně jsou dostupné pro instalace Ex a Non-Ex a jsou dodávány včetně všech šroubení a kabelové záchytné a stínicí sběrnice.

Přípojná krabice polních přístrojů

Typická struktura kabeláže chemického zařízení  

Typická struktura kabeláže chemického zařízení

Na straně polních přístrojů nabízí společnost Phoenix Contact malou pasivní přípojnou krabici, která se montuje jako spojovací člen před polní přístroj. Dovoluje polní spojení konce kabelu zboží v bubnu od rozvodu pole s otevřeným koncem osazeného kabelu M12 k polnímu přístroji.

Pomocí kovového pouzdra a využití stínicího šroubení je zabezpečeno průchodné stínicí spojení v souladu s polní sběrnicí. V pouzdře je nutné položit obě vedení polní sběrnice. Provedení jako jednoduchý, elektrický provozní prostředek a v modré barevné variantě umožňuje i využití přípojné krabice polních přístrojů v jiskrově bezpečných proudových obvodech do zóny Ex 1.

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít