BASF vsází na inovativní spojovací relé

Reléoví vazební členové a optoelektrická relé ve společnosti BASF v Ludwigshafenu

Panuje všeobecné mínění, že v oblasti spojovacích relé již nejsou žádné opravdové inovace.

Univerzální a robustní pomocníci jsou v průmyslu se samozřejmostí mnohonásobně používáni. Tam splňují mezi řídicí jednotkou a zařízením téměř neviditelně svoje úlohy: přizpůsobovat, galvanicky oddělovat a násobit signály.

Spojovací relé nové generace však velmi pomáhají i tam, kde je potřeba dbát na nízké náklady. Ve společnosti BASF v Ludwigshafenu vsází na inovativní reléový a optoelektrický systém od společnosti Phoenix Contact.

Aplikace

Od založení BASF se závod v Ludwigshafenu rozvinul v celosvětově největší související areál chemické společnosti.

Příkladem z výrobního spektra je závod, ve kterém se vyrábějí v tucích rozpustné vitamíny A a E. Téměř všechny předstupně nákladné syntézy se vytvářejí samy a prostřednictvím potrubí se dodávají přímo do závodu na vitamíny. Ovládání výroby přebírají moderní procesní řídicí systémy, jejichž signální vedení jsou vedena přes standardizované manipulační podstavce.

Pro zesílení signálu k senzorice se používají pouze 6,2 mm úzká spojovací relé systému PLC-INTERFACE od společnosti Phoenix Contact. Pro přizpůsobení signálů zpětného hlášení na polní straně k řídicí jednotce slouží stejné moduly PLC-INTERFACE.

Řešení

PLC-INTERFACE od společnosti Phoenix Contact  

PLC-INTERFACE od společnosti Phoenix Contact

Výhodou je zejména možnost zasunutí reléových vazebních členů a optoelektrických relé. Každý kanál je možné optimálně přizpůsobit aplikaci, pokud jde o napětí, výkon, hustotu spínání.

Pokud změněné podmínky vyžadují místo relé optoelektrické relé: pak může přizpůsobení proběhnout i dodatečně a v libovolné kombinaci, během několika vteřin bez uvolnění propojení.

Řídicí napětí dostupná ve všech běžných konstrukčních řadách jsou k dispozici dle volby s technikou tažné pružiny nebo šroubového připojení.

Systém je doplněn smysluplným příslušenstvím, např. různými zástrčnými můstky, oddělovacími deskami, napájecími svorkami a štítky pro značení přístrojů z programu standardních řadových svornic od společnosti Phoenix Contact.

Shrnutí

Systém PLC-INTERFACE šetří náklady podle vzorce: snížit potřebu celkového místa, náklady na propojení, potřebu času a náklady na montáž. Dále zlepšit přehlednost a zvýšit bezpečnost.

Klíčem k tomu je zásuvný, otřesuvzdorný systém můstkování PLC. Bezpečné oddělení mezi vstupem/výstupem i provedení relé v krytí IP67 tvořily dvě důležitá kritéria při rozhodování společnosti BASF pro PLC-INTERFACE od společnosti Phoenix Contact.

Neboť bezpečnost je v chemii bez ohledu na výši nákladů nejdůležitějším kritériem.

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít