Zpět na přehled

Inovativní napájecí zařízení u společnosti Ritter Starkstromtechnik

Největší společnost v oblasti elektrotechnických řemesel

Společnost Ritter Starkstromtechnik GmbH & Co, Dortmund, patří se svými 550 zaměstnanci mezi největší podniky se zaměřením na řemeslné elektrikářské práce. Spektrum produktů a služeb firmy pokrývá čtyři oblasti:

  • Propojení velkých sítí v budovách a zařízeních prostřednictvím tradiční instalační techniky.
  • Organizace a řízení technických průběhů prostřednictvím individuálních řešení automatizace.
  • Spínače pro výkonovou oblast.
  • Bezpečné rozvody napětí prostřednictvím středních a nízkonapěťových spínacích zařízení pro průmysl a zásobování energií.

Aplikace

Střední a nízkonapěťové spínače pro průmysl a zásobování energií se plánují, vyvíjí a vyrábějí u společnosti Ritter v Olfenu. Tato zařízení jsou dodávána jako typově vyzkoušená standardní zařízení nebo zvláštní provedení specifická pro daného zákazníka.

Zvláštnost tvoří inovativní zařízení středního napětí GT 4. U tohoto zařízení se díky speciálním charakteristikám konstrukce výkonové části podařilo zredukovat konstrukční šířku provedení 31,5 KA na 600 mm.

Inovací v řídicí části zařízení je technologie rychlého připojení QUICKON od společnosti Phoenix Contact.

Řešení

Zářezový spoj IDC  

Rychle a spolehlivě: Zářezový spoj IDC

U zářezové svornice QUICKON již není nutné odizolovat vodič, rovněž odpadají koncovky vodče.

Vodič se po zkrácení zapojí jednoduchým otevřením kontaktu pomocí standardního šroubováku. S  typy svorek o jmenovitých průřezech 1,5 a 2,5 mm² lze připojit vodiče od 0,34 do 2,5 mm².

Jako doplněk k průchozím svornicím a svorkám ochranného vodiče existují vícepólové svorky TWIN. S jejich pomocí je možné rychle provést rozdělení potenciálu.

Shrnutí

Četné úlohy zapojení lze realizovat použitím dělicích, bezpečnostních zástrček a zástrček pro instalaci elektronického prvku do svornicových základen.

Navíc získáte řadové svornice QUICKON k dispozici v hybridním provedení. Zářezové spoje jsou přitom kombinovány se šroubovými nebo pružinovými svorkami. Díky tomu může uživatel na vyžádání zákazníka nebo na základě předpisů libovolně volit techniku připojení.

Technologie rychlého připojení QUICKON překonává požadavky příslušných norem, například EN 60998, EN 60947, a je v normě podle směrnice ATEX schválena k použití v oblastech ohrožených výbuchem Ex e.

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít