Sítě v technologii procesů

Sítě v technologii procesů

Kvalita mezi polem a řídicí úrovní

Se síťovými komponentami od společnosti Phoenix Contact vytvoříme komunikaci zabezpečenou proti výpadkům od senzoru až po velín.

V zařízeních pro technologii procesů závisí výsledek na neustále řízeném procesu. Proto je důležitý přesný dohled každé součásti procesu a zaručení bezproblémového přenosu dat zabezpečeného proti výpadkům od senzoru až po velín.

Phoenix Contact reprezentuje kvalitu mezi řídicí úrovní a polem. To znamená: spolehlivě přijmout, přenést, přeměnit, spojit, oddělit, zesílit, spínat analogové, binární nebo digitální signály. Redundantně konstruovaná síťová řešení zajišťují, že jsou tyto informace vždy k dispozici na správném místě.

Vaše výhody

  • Redundantní a tím před výpadky zabezpečené komunikační sítě od senzoru až po velín
  • Partner pro řešení s komponenty certifikovanými podle SIL­- a ATEX­
  • Zdroj nepřerušeného napájení s redundantními síťovými zdroji

Izolačně bezpečné systémy V/V

Izolačně bezpečné moduly V/V  

Izolačně bezpečné moduly V/V pro zpracování signálu v oblasti s nebezpečím výbuchu

S širokým portfoliem řídicích systémů a systémů V/V vytvoříte řešení automatizace střižené na míru pro vaše zařízení pro technologii procesů.

Přitom zpracujete i velké množství signálů z oblasti s nebezpečím výbuchu. Navíc je možné integrovat moduly pro funkční bezpečnost a tím pokrýt oblasti, ve kterých platí IECEx a ATEX.

Redundantní sítě

Redundantní síťové komponenty  

Redundantní síťové komponenty pro komunikaci zabezpečenou proti výpadkům

Bez ohledu na to, které přenosové médium v procesu používáte: u nás najdete vhodné síťové komponenty pro konstrukci řešení komunikace zabezpečené proti výpadkům, například s RSTP (Rapid Spanning Tree Protocol) nebo MRP (Media Redundancy Protocol).

Základem jsou výkonné gigabitové přepínače, modemy, řídicí jednotky a konvertory médií.

Redundantní napájení

Redundantní napájení  

Redundantní napájení pro maximální dostupnost

Dojde-li v částech zařízení nebo také u jednotlivých komponent ke krátkým přerušením v zásobování energií, mohou se tato přerušení kvůli dlouhým doběhům, popř. rozběhům procesů prodloužit, a tím způsobit drahé výrobní výpadky.

Phoenix Contact nabízí průchodné redundantní zásobování pomocného napětí od sítě až ke každému spotřebiči.

Redundantní řídicí jednotka pro tankování na letištích

Redundantně konstruovaný řídicí systém dohlíží a reguluje na místech pro parkování letadel (v tomto případě 34) průběh tankování pomocí kerosinových hydrantů PIT. Pokud hydrant hlásí alarm, odstaví se
tento hydrant i sousedící hydranty.

Inteligentní systém nouzového zastavení má certifikaci SIL 2. V kombinaci s redundantně konstruovanou komunikací PROFINET
je stále zaručeno bezpečné řízení tankovacího procesu.

Redundantní řídicí jednotka pro tankování na letištích  

Redundantně konstruovaný řídicí koncept pro tankování na letištích

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít