FPSO a dodavatelé plošiny

FPSO a dodavatelé plošiny

Spolehlivá technika na palubě

Realizujte společně s Phoenix Contact řešení pro automatizace pod palubou i na ní.

Při nákladné těžbě ropy s FPSO může být efektivní automatizace rozhodující konkurenční výhodou. Trend směřuje k dálkové údržbě lodních zařízení a k snižujícímu se počtu technického personálu při zvyšujícím se počtu lodí. Současně nabývají na významu námořní certifikáty a protokoly jako SAE J1939, NMEA 2000, RS-323/485, GL nebo ABS.

Hardware musí odolat těžkým podmínkám a přitom si zachovat specifické funkce, například stoprocentní tlumení displejů. Phoenix Contact je zkušeným partnerem pro spolehlivá řešení automatizace pod palubou i na ní.

Vaše výhody

  • Výkonná a proti výpadkům zabezpečená Heave Compensation díky redundantním řešením řídicí jednotky
  • Více bezpečnosti na palubě s bezproblémovou integrací detektorů plynu
  • Flexibilní řešení ovládání a dohledu díky IPC, HMI a řešením vizualizace pro stavbu lodí

Řešení pro Heave Compensation

Písty k Heave Compensation  

Řešení automatizace pro Heave Compensation

S řešením automatizace na základě aplikační systémové redundance zajistíte, že Heave Compensation zaručuje vždy správnou polohu lodi.

Například, když Dynamic Positioning již v důsledku příliš vysokého moře nedostačuje. S bezpečnostními routery MGUARD a technologií VPN je zajištěna komunikace v síti s bezpečným přístupem.

Detekce plynu

Rozvaděč s technologií ovládacího řízení Axioline  

Redundantní konstrukce systému pro bezpečný alarm

Zejména v ropném a plynařském průmyslu se vyskytují různé plyny, které jsou nebezpečné pro člověka a stroj. S řešením od společnosti Phoenix Contact bezproblémově připojíte do komunikačního systému čidla.

Díky redundantní konstrukci je v nouzovém případě zaručen okamžitý alarm a příslušná opatření.

Redundantní vizualizace Multi Client

HMI pro námořní aplikace  

HMI pro námořní aplikace

S našimi řešeními ovládání a dohledu zajistíte, aby byly k dispozici správné informace na správném místě. Přitom klienti využijí redundantně vytvořený server.

Na centrálním průmyslovém PC vytvoříte přístupová práva a určíte, které podsady získá který klient. Základem je hardware a software speciálně vytvořený pro stavbu lodí.

Redundantní alarm a monitoring

Zařízení jako pohon lodi, výroba energie, kormidelní stroj nebo centrála hlášení požáru patří k základním částem paluby. Pokud vypadnou, znamená to nebezpečí pro posádku a loď. Pro včasné informování o kritických situacích je instalován redundantní alarm a monitoring na základě robustní řídicí a síťové techniky.

Kromě základních částí informuje systém i o všeobecných stavech, jako je výška hladiny nebo vodní balast nebo zásobníky paliva i zásobníky pitné vody.

Koncept redundance pro lodě  

Koncept redundance pro lodě

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít