Maritim 4.0

Kontejnerová loď v přístavu

Perspektivní, digitální a efektivní

Spolehlivá automatizace lodí ve všech fázích životního cyklu.

Autonomní lodě se v příštích několika letech stanou skutečností a témata Průmyslu 4.0 a digitalizace pod rouškou „Maritim 4.0“ získává na významu.
Digitalizace lodi ve všech fázích jejího životního cyklu vyžaduje nové technologie a řešení, která splňují požadavky budoucnosti na efektivnější a digitální provoz lodí. Zásadní roli hraje také dodatečné vybavení a digitalizace stávajících lodí.

Ponořte se do světa perspektivních námořních řešení od společnosti Phoenix Contact.

Řešení pro cloudovou správu lodního parku

Cloudová správa lodního parku  

Cloudová správa lodního parku

Společnost Phoenix Contact již dnes spolu s partnerskou společností M.A.C. System Solutions vyvinula systémová řešení, která napomáhají zvyšování efektivity a digitalizaci lodí. Tímto způsobem plníme požadavky provozovatelů lodí na účelné využívání shromážděných údajů a informacích na lodi tak, aby docházelo ke zvyšování energetické účinnosti a snižování spotřeby paliva a tím i emisí.

Řešení pro návrh inteligentní lodi pomocí modulárních obalů

Modulární obaly  

Návrh inteligentní lodi pomocí modulárních obalů

Také při stavbě lodí budou loděnice a dodavatelé v budoucnu požadovat flexibilnější a inteligentnější inženýrství. Společně s VDMA a předními dodavateli lodního průmyslu pracuje společnost Phoenix Contact v rámci pracovní skupiny na procesu standardizace modulárních obalů v lodním průmyslu.

Modulární obaly (zkráceně MTP) popisují standardizaci komunikace subsystémů na lodi s úrovni řízení s cílem snížit komplexnost pro všechny účastníky ve výrobním řetězci při konstrukci lodí. Hotová mechanická modularizace může být na mnoha místech přenesena do automatizačního systému. Uživatelé v rámci dodavatelského řetězce při konstrukci lodí tak využívají výhody urychlení návrhu a zvyšování kvality při integraci subsystémů.

Aplikace PLCnext Technology „NMEA Data Collector“ je nyní dostupná v obchodě PLCnext Store

PLCnext Store  

PLCnext Store

Aplikace PLCnext Technology „NMEA Data Collector“ umožňuje implementovat datové protokoly NMEA 0183, které se používají na lodi, bez nutnosti návrhu a programování.

Společnost Phoenix Contact nabízí v obchodě PLCnext Store digitální inovaci, díky níž bude konstrukce lodí a lodní doprava inteligentnější, více digitální a efektivnější.

Splňte jednoduchým způsobem své požadavky na protokolování údajů a usnadněte konfiguraci svého lodního systému. Ušetřete čas a peníze při realizaci datových protokolů NMEA 0183, které se používají na lodi, bez nutnosti návrhu nebo programování.

Aplikace NMEA Data Collector od společnosti Phoenix Contact byla vyvinuta speciálně pro námořní průmysl. Propojte své vlastní proprietární systémy se zapisovačem lodních údajů pro zálohování požadovaných systémových údajů.

Aplikace shromažďuje signály ze systémů podporujících protokol NMEA a zpracovává je jako NMEA 0183 do zapisovače lodních údajů. Je nastaven jako modulární řešení. Individuálně sestavte počet a typ signálů (digitálních nebo analogových), které potřebujete pro konkrétní aplikaci.

Jednoduše integrujte NMEA 0183 do svého systému a stáhněte si nyní aplikaci NMEA Data Collector.

Vaše výhody

  • Rychlé uvedení do provozu díky inteligentní webové vizualizaci
  • Jednoduchá parametrizace, bez nutnosti návrhu nebo programování
  • Individuální integrace libovolných digitálních a analogových signálů
  • Automatické zpracování systémových údajů pomocí protokolu NMEA 0183
  • Řešení na míru pro námořní průmysl

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít