FPSO a dodavatelé plošiny

FPSO a dodavatelé plošiny

Spolehlivá technika na palubě

Realizujte společně s Phoenix Contact řešení pro automatizaci pod palubou i na ní.

Při nákladné těžbě ropy s FPSO může být efektivní automatizace rozhodující konkurenční výhodou. Trend směřuje k dálkové údržbě lodních zařízení a k snižujícímu se počtu technického personálu při zvyšujícím se počtu lodí. Současně nabývají na významu námořní certifikáty a protokoly jako SAE J1939, NMEA 2000, NMEA 0183, GL nebo ABS.

Hardware musí odolat těžkým podmínkám a přitom si zachovat specifické funkce, například stoprocentní tlumení displejů. Phoenix Contact je zkušeným partnerem pro spolehlivá řešení automatizace pod palubou i na ní.

Vaše výhody

  • Výkonná a proti výpadkům zabezpečená Heave Compensation díky redundantním řešením ovládání
  • Více bezpečnosti na palubě s bezproblémovou integrací detektorů plynu
  • Flexibilní řešení ovládání a dohledu díky IPC, HMI a řešení vizualizace pro stavbu lodí

Řešení pro Heave Compensation

Písty k Heave Compensation  

Řešení automatizace pro Heave Compensation

S řešením automatizace na základě aplikační systémové redundance zajistíte, že Heave Compensation zaručuje vždy správnou polohu lodi. To je například nutné, když Dynamic Positioning již v důsledku vysokého moře nedostačuje.

S bezpečnostními routery mGuard a technologií VPN je zajištěna komunikace v síti s bezpečným přístupem.

Detekce plynu

Rozváděč s technologií ovládacího řízení Axioline  

Redundantní konstrukce systému pro bezpečný alarm

Zejména v ropném a plynařském průmyslu se vyskytují různé plyny, které jsou nebezpečné pro člověka a stroj. S řešením od společnosti Phoenix Contact bezproblémově připojíte do komunikačního systému detektory plynu.

Díky redundantní konstrukci je v nouzovém případě zaručen okamžitý alarm a příslušná opatření. V závislosti na požadavku lze toto řešení realizovat i se SIL.

Redundantní napájení

Rozváděč s redundantním napájením  

Průchodně redundantní pomocný napájecí zdroj

Dojde-li v částech zařízení nebo také u jednotlivých komponent ke krátkým přerušením v zásobování energií, mohou se tato přerušení kvůli dlouhým doběhům, popř. rozběhům procesů prodloužit, a tím způsobit drahé výrobní výpadky.

Phoenix Contact nabízí průchodné redundantní zásobování pomocného napětí od sítě až ke každému spotřebiči.

Redundantní alarm a monitoring

Zařízení jako pohon lodi, výroba energie, kormidelní stroj nebo centrála hlášení požáru patří k základním částem paluby. Pokud vypadnou, znamená to nebezpečí pro posádku a loď.

Pro včasné informování o kritických situacích je instalován redundantní alarm a monitoring na základě robustní ovládací a síťové techniky. Kromě základních částí informuje systém i o všeobecných stavech, jako je výška hladiny nebo vodní balast nebo zásobníky paliva i zásobníky pitné vody.

Topologie: Redundantní alarm a monitoring  

Koncept redundance pro lodě

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít