Hallberg-Rassy: bezpečně na moři s přepěťovou ochranou

Aplikace

Hallberg-Rassy Varf AB v Ellös, Švédsko, staví jachty luxusní třídy jako téměř 20 metrů dlouhou plachetnici HR 64. Spolu s vlastníkem sportovního člunu Sunny Times, pánem Güntherem Cramerem, vytvořila společnost Phoenix Contact koncept přepěťové ochrany a instalovala ho na jachtě.

Spustit video

Řešení

Realizace ochranného konceptu zahrnuje oblasti vnější a vnitřní ochrany před bleskem i katodickou ochranu před korozí. Jelikož jsou všechna kovová vedení uzemněna přes lodní týl, musí být citlivé přístroje k navigaci, komunikaci, ovládání a pohonu zajištěny příslušnými svodiči přepětí před rázovými proudy.

I v případě vazeb přepětí na pozemní napájení je nutné osadit příslušné ochranné přístroje. Katodickou ochranu před korozí zajišťují obětované anody, které chrání hřídel pohonu a jiné kovové komponenty před opotřebením.

Shrnutí

Rozsáhlý ochranný koncept a odborné provedení na lodi nabízí maximální míru ochrany před výpadkem nezbytných přístrojů a zařízení na lodi — na moři i v přístavu.

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít